dzisiaj jest wtorek, 20 luty 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Warsztaty taneczne Hip-Hop & Dancehall

opublikowany: niedziela, 12 czerwiec 2011 / źródło: Centrum Tańca Ananday

W dniach 18 - 19 czerwca w Centrum Tańca Ananday w Krakowie odbędą się warsztaty Hip-Hop New Style oraz Hip-Hop & Dancehall. Fuzja energetycznych styli oraz gorących, tropikalnych rytmów to doskonała okazja, aby zdobyć wszechstronne umiejętności taneczne.

W ofertach szkół tańca można trafić na oryginalne zajęcia, będące kombinacją różnych technik i styli. Choreografowie z Centrum Tańca Ananday przygotowali intrygującą kompozycję: hip-hop oraz dancehall, które pomimo licznych podobieństw, wywodzą się z różnych podłoży kulturowo-muzycznych.
Korzenie powstałego w latach 70. XX wieku hip-hopu sięgają afroamerykańskich dzielnic Nowego Jorku. Połączenie akrobatycznych figur z płynnością ruchów, zestawione w skomplikowanych i widowiskowych układach – to znaki rozpoznawcze stylu. Atutami wywodzącego się z Jamajki dancehallu są żywiołowość oraz niezwykła zmysłowość.
- Hip-hop i dancehall zyskują w Polsce coraz większą popularność, a zestawienie tych dwóch technik w jednym układzie daje bardzo ciekawe efekty. Takich choreografii, przygotowanych przez najlepszych trenerów z całego świata, będą mogli nauczyć się uczestnicy organizowanych przez nas warsztatów. Zajęcia pozwolą nie tylko na opanowanie hip-hopowej techniki tańca, ale pokażą, jak dobrze się bawić i przekraczać możliwości własnego ciała. Wszystkie układy współgrają z rytmiczną muzyką z list przebojów – mówi Pani Marta Nemś, manager Centrum Tańca Ananday w Krakowie.
Warsztaty odbywać się będą w dniach 18-19 czerwca, w siedzibie Centrum przy ul. Bożego Ciała 10 w Krakowie. Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących, a poprowadzi je Paulina Kędzior, wielokrotna mistrzyni okręgu Małopolskiego w tańcu towarzyskim (1 miejsce w Grand Prix Polski). Paulina to laureatka wielu konkursów oraz tancerka licznych programów telewizyjnych. W 2006 roku uzyskała certyfikat Selections Dance Academy na poziomie zaawansowanym, jednak wciąż doskonali swój warsztat podczas licznych szkoleń.
Harmonogram, cena oraz szczegółowe informacje na temat warsztatów znajdują się na stronie internetowej Centrum – www.ananday.pl .

Natalia ŻalińskaCentrum Tańca Ananday
Centrum Tańca Ananday

Ul. Bożego Ciała 10
31-059 Kraków
Tel. 662 324 766

http://www.ananday.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Benhauer


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją