dzisiaj jest czwartek, 24 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Tanecznym krokiem na nową drogę życia

opublikowany: poniedziałek, 8 sierpień 2011 / źródło: Centrum Tańca Ananday

Do Polski dotarła już moda na efektowny pierwszy taniec nowożeńców. Ten wyjątkowy moment nie tylko uświetni przyjęcie weselne, ale również stanie się zaczątkiem wspaniałej zabawy.

Wyjątkowa choreografia to zasługa profesjonalnego kursu, który zapewni odpowiednie przygotowanie nawet niedoświadczonym tancerzom.Pierwszy taniec nowożeńców to wyjątkowa chwila - zakochani wraz z najbliższymi im osobami świętują zawarcie związku małżeńskiego. Choreografia zaprezentowana przez świeżo upieczonych małżonków to nie tylko przyjemne urozmaicenie uroczystości weselnych i wspaniała rozrywka dla gości. Pierwszy taniec nowożeńców ma również symboliczny wymiar. Przesądni utożsamiają go z wróżbą – relacje między partnerami będą się układać się tak, jak kroki partnerów podczas tańca.
Aby ten moment stał się źródłem radości i niezapomnianych wspomnień, nieoceniona okaże się pomoc profesjonalnego tancerza. Oferowane przez szkoły tańca kursy to doskonały sposób na przygotowanie do przyjęcia weselnego. Początkowo dominowały zajęcia z walca – tradycyjnego tańca weselnego Stanów Zjednoczonych, skąd wywodzi się ta tradycja. Obecnie w swoich ofertach szkoły posiadają różnorodne style taneczne. Począwszy od tańców żywiołowych i widowiskowych po te bardziej spokojne i melancholijne.
- Każda para znajdzie coś dla siebie. W zależności od umiejętności tanecznych i gustu, mogą zdecydować się na klasykę i elegancję walca angielskiego czy walca wiedeńskiego, bądź na zmysłową rumbę. Dla bardziej wymagających klientów mamy propozycję alternatywną, która polega na ułożeniu indywidualnej choreografii. Często stanowi ona widowiskową kombinację różnych styli. Nauka odbywa się w ramach intensywnego kursu grupowego, jednak istnieje możliwość treningu indywidualnego. Czas trwania jest uzależniony od postępów i umiejętności tanecznych uczniów – mówi Marta Nemś, menager Centrum Tańca Ananday w Krakowie.
Narzeczeni powinni wybrać sposób nauki i rodzaj tańca dostosowany do swoich zdolności. Niezależnie, czy klienci preferują klasykę czy też woleliby w tym wyjątkowym dniu zaprezentować oryginalny układ – decyzji nie należy odkładać na ostatnią chwilę. Zawodowy tancerz, który poprowadzi kurs, pomoże wybrać najlepszą opcję, podpowie jak radzić sobie z tremą i zachwycić gości weselnych. W przypadku własnej choreografii doradzi, czy wybrana melodia, często budząca pozytywne skojarzenia wśród nowożeńców, nadaje się do choreografii
Nie należy zapominać, że pierwszy taniec powinien być przede wszystkim wspaniałą zabawą dla nowożeńców. W miarę opanowania podstawowych kroków, młodzi tancerze będą czerpać przyjemność i satysfakcję z harmonijnego, zmysłowego ruchu. Z kolei, wynikający z nieprzygotowania stres, związany z ryzykiem porażki, zastąpi mobilizujący dreszczyk emocji.
Przygotowując uroczystości ślubne młoda para planuje nawet najdrobniejsze szczegóły tak, aby wszystko w tym wyjątkowym dniu było perfekcyjne. Pierwszy taniec to kolejny ważny element ceremonii, którą nowożeńcy zapamiętają na długie lata. Czas i wysiłek poświęcony na kurs przedślubny, zwrócą się z nawiązką. Kto wie, może dla amatorów będzie to początek wspaniałej przygody z tańcem?
Natalia Żalińska

Centrum Tańca Ananday w Krakowie jest profesjonalną szkołą tańca prowadzącą zajęcia taneczne prywatne, warsztatowe, pokazy taneczne oraz wynajem sal na konferencje, treningi grupowe i indywidualne. W swojej ofercie, oprócz tradycyjnych już tańców standardowych i latynoamerykańskich, posiada wiele nowych technik tanecznych m.in. afro dance, taniec brzucha i taniec Bollywood, sexi dance, clubbing dance, dancehall i hip hop. W Centrum prowadzone są również zajęcia: Zumba, Joga z Tańcem, Pilates.
Centrum Tańca Ananday
Centrum Tańca Ananday

Ul. Bożego Ciała 10
31-059 Kraków
Tel. 662 324 766

http://www.ananday.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Benhauer


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją