dzisiaj jest czwartek, 24 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Bachatango - nowy taniec na starych zasadach

opublikowany: środa, 12 październik 2011 / źródło: Centrum Tańca Ananday

Co wyjdzie z połączenia dwóch stylów tanecznych – wyrażającego zawód miłosny tanga argentyńskiego i dominikańskiej bachaty? Nowatorski nurt w tańcu, który już zdążył zdobyć rzesze wielbicieli w Polsce.

Bachatango to niezwykle zmysłowy taniec, który wykorzystuje kroki i zasady z dwóch stylów. Bliskie partnerowania są domeną bachaty, a improwizacja - elementarną cechę tanga argentyńskiego.

- Bachatango charakteryzuje się intensywnymi ruchami bioder, oraz bardzo bliskim kontaktem fizycznym partnerów. Podstawowy krok rozliczanej na 4 bachaty tańczy się „do boku”. W bachatangu zmodyfikowano pierwowzór – oparto go na linii „przód-tył” oraz dodano wiele ozdobników i improwizowanych elementów - mówi Marta Nemś z Centrum Tańca Ananday, jedynej w Krakowie szkoły organizującej kursy Bachatanga.

Bachata w Polsce rozwija się w 3 odmianach: sensual, bachata dominikańska i rueda de bachata. Dwa pierwsze typy tańczone są w parze, trzecia wersja opiera się na planie koła i ma charakter integracyjny. Rodzaj sensual cechuje duża bliskość i namiętność, bachata dominikańska jest bardziej swobodna, tańczona prawie w miejscu, bez podnoszeń, ale z bardziej precyzyjnym prowadzeniem partnerki. Ostatni z rozwijanych w Polsce nurtów jest najmniej rygorystyczny jeśli chodzi o zasady. Wszyscy chętni tańczą w kole te same figury, które na bieżąco wymyśla i wykrzykuje prowadzący (tzw. cantador czyli piosenkarz).

- Bachatango, pomimo że wywodzi się z bachaty, jest techniką tańczoną głównie w parze. To nadaje jej bardzo intymny charakter. Domeną tego stylu jest mieszanka bliskości i zmysłowości partnerów, z dużą dowolnością i spontanicznymi ozdobnikami podczas improwizowanych momentów – dodaje Marta Nemś.

Tańce latynoamerykańskie cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Bachatango to ciekawa alternatywa do innych stylów, zmysłowość bachaty i pasja tanga w jednym.

Joanna KowalczykCentrum Tańca Ananday
Centrum Tańca Ananday

Ul. Bożego Ciała 10
31-059 Kraków
Tel. 662 324 766

http://www.ananday.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Benhauer


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją