dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
PEKAES sprzeda spółkę zależną ATB Truck

opublikowany: czwartek, 27 październik 2011 / źródło: PEKAES SA

PEKAES, jeden z wiodących operatorów logistycznych w Polsce, podpisał przedwstępną, warunkową, umowę sprzedaży spółki zależnej ATB TRUCK i związanych z nią nieruchomości. Z tytułu umowy PEKAES otrzyma łącznie 14 mln złotych.

Umowa zakłada, że RuLa oraz Grupa Recykl SA kupią od PEKAES wszystkie akcje ATB TRUCK za cenę 6,9 mln złotych. W ramach umowy sprzedane będą także nieruchomości użytkowane przez ATB TRUCK, będące własnością PEKAES. RuLa nabędzie nieruchomość w Tychach, a Grupa Recykl nieruchomość w Śremie. PEKAES otrzyma z tego tytułu odpowiednio 3,2 i 3,9 mln złotych.

- Sprzedaż ATB TRUCK oraz części nieruchomości, to kolejny krok w realizacji celu strategicznego, polegającego na zbyciu aktywów niezwiązanych z główną działalnością PEKAES. Jego realizacja pozwala nam w coraz większym stopniu koncentrować się na biznesie w sektorze TSL, w tym - na poprawie rentowności i jakości usług logistycznych.
Cieszymy się, że udało się podpisać umowę z inwestorami branżowymi. Środki ze sprzedaży zasilą kasę spółki – mówi Jacek Machocki, prezes zarządu Grupy PEKAES.

Kupujący zobowiązali się do zapłaty pełnej kwoty transakcji 14 mln zł do końca stycznia 2012 roku. Środki te zasilą kasę spółki, w której na koniec czerwca 2011 r. znajdowało się ponad 90 mln złotych.PEKAES SA
PEKAES SA

ul. Spedycyjna 1
05-870 Błonie

http://www.pekaes.com.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Talking Heads PR


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją