dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Klasyki Mistrzostw Świata FIFA
 Klasyki Mistrzostw Świata FIFA


Najczęściej czytane
Klasyki Mistrzostw Świata FIFA

opublikowany: wtorek, 8 listopad 2011 / źródło: ESPN Classic

Przez wiele lat wspomnienia z Mistrzostw Świata kojarzyły się nam z mało ciekawymi, często będącymi w złej jakości migawkami czy zdjęciami z magazynów ilustrowanych.

Od tej chwili ESPN Classic z radością zawiadamia, że powstała nowa seria programów, które skupią się na zapomnianej historii Mundialu. A jest, co pokazywać.
Jeśli nazwiska takie jak Cruyff, Kempes czy Maradona są dla was tylko zlepką liter na kartce papieru to czas, by przywrócić je do życia. W listopadzie na antenie ESPN Classic pokażemy serię programów, które od początku do końca naładowane będą najciekawszymi momentami ze świata futbolu, jakie kiedykolwiek zostały uchwycone kamerą.
Cofnijmy się o 37 lat do roku 1974, kiedy to rozegrano pamiętne Mistrzostwa Świata, w których brało udział mnóstwo utalentowanych graczy. Mecze odbywały się na terenie RFNu i Berlina Zachodniego w dniach 13 czerwca – 7 lipca. To wtedy powstało pojęcie tzw. „futbolu totalnego” dotyczące drużyny Holandii, która rozerwała na strzępy m.in. Bułgarów. Holendrzy zajęli drugie miejsce zaraz po reprezentacji RFNu, ale przed Polską, która wcześniej wyeliminowała Anglię i podjęła wyzwanie rzucone jej przez pełną gwiazd drużynę Włoch. Królem strzelców został Grzegorz Lato z 7 bramkami na koncie.
4 lata później Argentyna była gospodarzem wspaniałego ćwierćfinału pomiędzy Włochami a Holandią, meczu, który można by oglądać na okrągło. W spotkaniu tym cały świat dostrzegł też nową, wschodzącą gwiazdę w postaci napastnika Paolo Rossiego.
Przekonajcie się sami o jakiej klasy drużynach mówimy.

Zapraszamy we wtorki, środy i czwartki o godzinie 22:00 (7-24 listopada)

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!
ESPN Classic
ESPN Classic
http://www.espnclassic.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Shi Communication


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją