dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


ESPN Classic składa hołd Joe Frazier'owi
 ESPN Classic składa hołd Joe Frazier'owi


Najczęściej czytane
ESPN Classic składa hołd Joe Frazier'owi

opublikowany: środa, 9 listopad 2011 / źródło: ESPN Classic

7 listopada br. zmarł wielki sportowiec, legenda boksu – Joe Frazier. 67-letni były pięściarz zmarł w hospicjum w Filadelfii. Swoją ostatnią walkę przegrał z nowotworem wątroby.

Joseph William urodził się 12 stycznia 1944 roku w Beaufort w Stanach Zjednoczonych. W boksie zawodowym zadebiutował w 1965 roku zdobywając złoty medal w czasie Olimpiady w Tokio. W latach 1970-1973 był niezwyciężonym Mistrzem Świata. W 1971 roku stanął w ringu z Muhammadem Alim. Nie dość, że Joe obronił swój tytuł (wygrał walkę punktami), to został też pierwszym bokserem w historii, który wygrał z Alim. Walkę obejrzało 300 mln ludzi na całym świecie! Było to niekwestionowane starcie gigantów. W 1973 roku Joe stracił tytuł Mistrza – został mu odebrany przez George’a Foremana na Jamajce. 1974 rok to kolejne spotkanie z Alim – tym razem to Muhammad święcił triumfy. Rok później królowie boksu spotkali się ponownie w walce, która przeszła do historii boksu jako Thrilla in Manila. Była to najcięższa walka w dorobku obydwu panów, jednak to Frazier przegrał. Poddał go trener, Eddie Futch, w obawie o jego życie! Jak się później okazało Ali też chciał się poddać, był tak wycieńczony, że po ogłoszeniu wyniku zemdlał.
Po porażce w walce z Foremanem w 1976 roku „Smokin’ Joe” wycofał się z boksu. Na ring powrócił w 1981 roku remisując w swojej ostatniej walce w karierze z Jumbo Cummingsem.
W sumie stoczył 37 walk zawodowych z czego wygrał 32, a 1 zremisował.

ESPN Classic chce złożyć hołd tej wielkiej gwieździe boksu i przypomnieć najlepsze walki jakie stoczył Frazier.

W piątek 11 listopada o godzinie 20:00 zostanie wyemitowane starcie Joe’a z Oscarem Bonaveną, a o 21:00 będziemy mogli przypomnieć sobie walkę Thrilla in Manila.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów niezwyciężonego pięściarza na wspomnienie jego najlepszych chwil!

11 listopada br. o godzinie 20:00 i 21:00.

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!
ESPN Classic
ESPN Classic
http://www.espnclassic.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Shi Communication


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją