dzisiaj jest piątek, 20 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Ogień w warsztatach, czyli przygotowania do sezonu off-road 2012
fot. Jacek Pałucha
 Ogień w warsztatach, czyli przygotowania do sezonu off-road 2012


Najczęściej czytane
Ogień w warsztatach, czyli przygotowania do sezonu off-road 2012

opublikowany: czwartek, 10 listopad 2011 / źródło: Dragon Winch

Sezon off-road 2011 w Polsce powoli dobiega końca. Większość najważniejszych w tym roku imprez przeprawowych mamy za sobą. Tymczasem dla pasjonatów tego sportu rozpoczynają się przygotowania maszyn na rok następny.

Powszechnie wiadomo, że na rajdach przeprawowych ważne jest doświadczenie załogi, zaufanie, wytrzymałość, odwaga oraz umiejętność prowadzenia pojazdu. Niemniej ważny jest dobrze przygotowany samochód terenowy czy quad. Po ciężkim sezonie off-roadowym trzeba sprawdzić działanie silnika, reduktora, a także skrzyni biegów.
Przed podjęciem wyzwania na kolejnych rajdach rekomenduje się wymianę olejów, klocków hamulcowych oraz generalny przegląd stanu zawieszenia, w tym wszelkiego rodzaju drążków kierowniczych oraz ich końcówek (sworzni). Inną rzeczą, o której warto pomyśleć jest również inwestycja w nową wyciągarkę, co do której będziemy mieli pewność, że nie zawiedzie nas nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Bogatą ofertą wyciągarek może pochwalić się firma Dragon Winch, która proponuje szeroki wybór urządzeń tego typu dla samochodów terenowych oraz quadów. Wyciągarki tej marki są poddawane wielu specjalistycznym testom, są udoskonalane, dzięki czemu firma może pochwalić się wysoką jakością swoich produktów.
„Dla samochodów terenowych oraz quadów mamy w naszej ofercie dedykowane: serię Dragon Winch Maverick oraz serię Dragon Winch Highlander.” - mówi Waldemar Tomankiewicz, dyrektor techniczny, członek zarządu Dragon Winch. „Ciągle rozwijamy i udoskonalamy nasze produkty. Od niedawna w sprzedaży dostępna jest wyciągarka DWT 14 000 z serii TRUCK, która posiada moc 14 000 funtów, a gabarytami przypomina urządzenia o sile 12 000 Ib. Jest ona przeznaczona do pojazdów użytkowych, ale z powodzeniem może być stosowana również w samochodach terenowych.” – dodaje.
Po zimowej przerwie, w naszym kraju ruszą następne edycje znanych rajdów przeprawowych, być może zrodzą się zupełnie nowe imprezy. Już wiosną okaże się, którzy zawodnicy najlepiej wykorzystali okres zimowy i odpowiednio przygotowali swoje pojazdy do ekstremalnych zmagań.Dragon Winch
Dragon Winch

uL. Grzegórzecka 77
31-559 Kraków
tel. 012 412 20 90

http://www.dragonwinch.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Euroforum


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją