dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Mistrzowie Europejskiego Futbolu
 Mistrzowie Europejskiego Futbolu


Najczęściej czytane
Mistrzowie Europejskiego Futbolu

opublikowany: czwartek, 17 listopad 2011 / źródło: ESPN Classic

Tylko kilka drużyn piłkarskich może powiedzieć o sobie, że panowali w europejskim futbolu. Jedną z nich jest Leeds Dona Leviego z późnych lat 60-tych i wczesnych 70-tych, w późniejszym okresie tempo wyznaczały zespoły Ajaxu i Bayernu.

Drużyna Leeds United A.F.C. została założona w 1919 roku, jako kontynuacja klubu Leeds City F.C. Jednym z najlepszych okresów w historii zespołu był przełom lat 60-tych i 70-tych, w których trenerem był Don Revie. Były napastnik przejął klub w czasach, kiedy ten miał problemy finansowe i znajdował się w drugiej lidze. Pomimo przeciwności Reviemu udało się stworzyć światowej klasy drużynę, która już w sezonie 1963/1964 powróciła do pierwszej ligi i zaczęła zdobywać trofeum za trofeum.
Zespół Ajaxu Amsterdam powstał w 1900 roku jako następca Unionu Amsterdam. Od lat 70-tych jest najbardziej utytułowaną holenderską drużyną, która jako jedna z czterech klubów „Starego Kontynentu” zdobyła wszystkie europejskie trofea. Wielkim osiągnięciem zespołu było zdobycie w 1972 roku Potrójnej Korony.
Z kolei Bayern Monachium to najlepszy klub w Niemczech. Został założony przez jedenastu piłkarzy w 1900 roku. Okres świetności przypadł na lata 70-te. Kapitanem zespołu był wtedy Franz Beckenbauer, który trzy razy doprowadził drużynę do zwycięstwa w Pucharze Europy.
Były to czasy, w których europejska piłka miała całą masę niezwykle utalentowanych graczy. Ten właśnie okres przypomni program „Mistrzowie Europejskiego Futbolu”, do zobaczenia tylko na antenie ESPN Classic.

Zapraszamy w poniedziałki o godzinie 22.00 i 22.30 (od 21 listopada)

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!
ESPN Classic
ESPN Classic
http://www.espnclassic.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Shi Communication


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją