dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Mazury AirShow walczy o tytuł Impreza Lotnicza Roku
Sikorsky S-38 podczas Mazury AirShow 2011
 Mazury AirShow walczy o tytuł Impreza Lotnicza Roku


Najczęściej czytane
Mazury AirShow walczy o tytuł Impreza Lotnicza Roku

opublikowany: czwartek, 17 listopad 2011 / źródło: Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

Mazury AirShow walczy o tytuł Impreza Lotnicza Roku, a Aeroklub Krainy Jezior nominowany jest do tytułu Promotor Roku za promocję Mazur jako atrakcyjnego regionu do uprawiania turystyki lotniczej oraz za popularyzowanie rajdów lotniczych w Polsce i za granicą.

Przeczytaj także
Rocznica katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem … uczczona!!!Rocznica katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem … uczczona!!!

Rajd lotniczy promuje Mazury na LitwieRajd lotniczy promuje Mazury na Litwie

Zgłoś się na Mazurskie Manewry Techniczno-Obronne!Zgłoś się na Mazurskie Manewry Techniczno-Obronne!

Militarno-lotnicza MajówkaMilitarno-lotnicza Majówka

Lotnicza Majówka z Wojskiem na tajnym lotnisku HitleraLotnicza Majówka z Wojskiem na tajnym lotnisku Hitlera

Apel Pamięci przy pierwszym smoleńskim obelisku w PolsceApel Pamięci przy pierwszym smoleńskim obelisku w Polsce

Zlicytują lot samolotem akrobacyjnym na rzecz AngelikiZlicytują lot samolotem akrobacyjnym na rzecz Angeliki

Wylicytuj lot nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich na internetowej aukcji WOŚPWylicytuj lot nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich na internetowej aukcji WOŚP

Turystyka lotnicza - nowy produkt turystyczny

Eksperci będą rozmawiać na temat turystyki lotniczej w Polsce

Jubileuszowe obchody Dnia Pamięci Wielkich PolakówJubileuszowe obchody Dnia Pamięci Wielkich Polaków

Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła IIDni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II

Rajd lotniczy po Litwie zainaugurował "Masurian Wonder Tour"!Rajd lotniczy po Litwie zainaugurował

Rajdy lotnicze promocją turystykiRajdy lotnicze promocją turystyki

Polscy piloci wezmą udział w Międzynarodowym Rajdzie Lotniczym po LitwiePolscy piloci wezmą udział w Międzynarodowym Rajdzie Lotniczym po Litwie


15 listopada rozpoczął się Plebiscyt Lotnicze Orły 2011. W tym roku tytuł Lotniczego Orła zostanie przyznany w 13 kategoriach. Wśród nich są dwie kategorie, w których znalazła się działalność Aeroklubu Krainy Jezior: Impreza Lotnicza Roku oraz Promotor Roku.

Mazury AirShow nominowane do tytułu Impreza Lotnicza Roku przyciąga w sierpniu nad jezioro Niegocin w Giżycku rzeszę obserwatorów. Impreza skierowana jest do szerokiego grona odbiorców – nie tylko pasjonatów lotnictwa, ponieważ organizatorzy postawili sobie za cel wzbudzenia zainteresowania turystów i branży turystycznej połączenia latania z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Stąd też po raz kolejny pokazy i akrobacje lotnicze odbyły się nad wodą – nad jeziorem Niegocin w Giżycku. W tym roku hitem pokazów była latająca łódź – Sikorsky S-38 z 1929 roku. Samolot ten brał udział w produkcjach filmowych, m.in. w filmie „Aviator”. Dwusilnikowy samolot-amfibia, nazywany „Podniebnych Jachtem Odkrywców” zrobił niesamowite wrażenie na publiczności.

Nie tylko impreza Mazury AirShow została doceniona. Aeroklub Krainy Jezior (organizator Mazury AirShow) został nominowany do tytułu Promotor Roku za organizowanie Rajdów lotniczych w Polsce i za granicą oraz za promocję Mazur, jako niezwykle atrakcyjnego regionu, nie tylko do uprawiania sportów wodnych, ale również lotniczych. Połączenie obu tych żywiołów (wody i powietrza) dało niepowtarzalny efekt: wzbogacenie oferty turystycznej regionu poprzez zaoferowanie korzystania z turystyki lotniczej. Za pomocą małych samolotów w trakcie rajdów lotniczych piloci i ich załogi mogli korzystać z bogactwa Mazur: od spływów kajakowych i zawodów pływania łodzią wiosłową, po rywalizację lądowania na celność na wybranych lotniskach i lądowiskach, kończąc na wspólnych wieczorach integracyjnych.
Organizatorzy planują zwiększyć ilość rajdów lotniczych. Do tej pory latali po lotniskach Warmii i Mazur (w czerwcu), do Czech ( lipiec) oraz na Wschód – na rajd na Litwę (wrzesień). W tym roku, na przełomie czerwca i lipca, planowany jest wylot również do Węgier, połączony z wizytą w Czechach.

Nominacja w Plebiscycie Lotnicze Orły jest dostrzeżeniem działań na rzecz popularyzacji małego lotnictwa, turystyki lotniczej oraz pięknego regionu Mazur. Tym celom konsekwentnie i profesjonalnie służy Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

O tym, kto otrzyma tytuł i statuetkę Lotniczy Orzeł 2011 zdecydują internauci poprzez głosowanie. Każda osoba może codziennie oddać swój głos. Wystarczy wejść na stronę www.lotniczeorly.pl, wybrać kategorię i zagłosować. Głosowanie potrwa do końca grudnia.Lotnisko Kętrzyn Wilamowo
Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo
00-400 Kętrzyn

http://www.lotniskoketrzyn.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją