dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Zima dla dobrego kierowcy nie taka zła!

opublikowany: poniedziałek, 21 listopad 2011 / źródło: Mitcar Sp. j.

„Hu, hu, ha nasza zima zła”. Tak brzmią słowa znanej piosenki dla dzieci, którą każdy z nas nucił w wieku szkolnym. A jak kierowcy reagują na tę porę roku? Jak ją znoszą i czy są w pełni przygotowani na zaspy i zamarznięte szyby?

Z roku na rok, posiadacze czterech kółek radzą sobie lepiej z warunkami atmosferycznymi, wiedzą na co zwracać uwagę, czego unikać oraz co zrobić, aby warunki jazdy były komfortowe.
Wszystkich, którzy zastanawiają się w jaki sposób przygotować auto do zimy, zapraszamy do zastosowania naszych cennych uwag - mini kodeksu bezpieczeństwa, opracowanego przez autoryzowanego dealera Mitsubishi- salon Mitcar z Warszawy.
1. Sprawdź amortyzatory, są niezwykle ważne, gdyż odpowiadają za to jak koło trzyma się nierównej nawierzchni. Kierowcy często zapominają o tej czynności, bagatelizują sprawę. Koszty sprawdzenia czy zawieszenie jest zużyte są niewielkie, a mogą uratować życie.
2. Zadbaj o to, aby reflektory były czyste. Wystarczy przetrzeć je miękką, nierysującą powierzchnię szmatką.
3. Pamiętaj, aby odśnieżać auto. Jest to jedna z ważniejszych czynności, jaką powinniśmy wykonywać przed jazdą. Pomocne może być ogrzewanie przedniej szyby, lub włączenie nawiewu, to trwa nieco dłużej, jednak w tym wypadku minuta może być ważna dla zdrowia i życia.
4. Niezwykle ważna oprócz stanu technicznego auta, jest technika jazdy. Wielu kierowców, prowadzących dobrze samochód zapomina o rozwadze. Niekiedy gwałtowny ruch na śliskiej nawierzchni prowadzi do spowodowania wypadku.
5. Płyn do spryskiwaczy, powinien być dostosowany do pory roku.
6. Częstą przyczyną wypadków jest źle dostosowane obuwie, dlatego w okresie zimowym zadbajmy o to aby podeszwa nie była za gruba a obcas zbyt cienki i wysoki.
7. Nie zapominajmy o zmianie opon na zimowe, ale to chyba wszyscy wiemy.

Kierowców, którzy chcieliby mieć pewność, że stan techniczny ich auta nie zagraża bezpieczeństwu, zapraszamy do zapoznania się z bogata ofertą salonu Mitcar, w którym fachowcy zrobią wszystko, aby mogli bez obaw wyjechać na ośnieżone drogi.
Mitcar Sp. j.
Mitcar Sp. j.

ul. Sporna 1/3
02-846 Warszawa

http://www.mitcar.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
adStone Sp. z o.o.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją