dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


X-Lecie Gier Browserowych
 X-Lecie Gier Browserowych


Najczęściej czytane
X-Lecie Gier Browserowych

opublikowany: wtorek, 29 listopad 2011 / źródło: Beijing ELEX Technology Co., Ltd.

Wraz z nadejściem nowego millenium prototypy gier przeglądarkowych powstawały głównie dla pracujących po godzinach pracowników biurowych. Aplikując ten rodzaj rozrywki białe kołnierzyki robiły sobie przerwę w pracy jako alternatywę dla Sapera.


Nieskomplikowane i wymagające kilkudziesięciu sekund uwagi turówki szybko zostały przejęte przez inne grupy demograficzno społeczne i zawirusowały umysły młodzieży i dzieci, szczególnie podatnych na uproszczone przekazy. Niski poziom trudności miał być zachęcający dla użytkowników; a pączkujące wówczas firmy dewelopujące gry opierały scenariusze na jak najbardziej uproszczonym przekazie.

Pierwsze gry browserowe typu multiplayer powstały na początku dekady, jednak ich interfejs nie miał nic wspólnego z bogactwem graficznym dzisiejszych gier. Grafika była całkowicie niekompatybilna z ekranem i przypominała powieść, której narracja rozwijała się zależnie od wpisanego hasła klucza.

Taka właśnie była pierwsza prawdziwa gra MMORPG.

W 2001 roku interfejs graficzny zastąpił akapity tekstowe, wprowadzając całkowicie nową jakość na rynek gier w ogóle. Za pierwszą grę online z kategorii gier przeglądarkowych można przyjąć Runescape, w którą można grać do dzisiaj, gdy pod zmienioną nazwą i ze aktualizowaną grafiką pozostaje jedną z najbardziej cenionych gier w branży MMO.

Nie posiadające plików instalacyjnych gry przeglądarkowe gromadziły coraz większe ilości zarejestrowanych w sieci fanów. Podobny rozwój czekał gry flashowe, które na początku dekady mnożyły za sprawą popularnego programu Macromedia Flash.

Istota gier przeglądarkowycgh tkwi w absolutnym uproszczeniu fabuły, nie wykorzystaniu całego potencjału manualnych umiejętności istoty ludzkiej oraz wzmocnieniu potrzeby rywalizacji, posiadania i zdobywania dóbr wirtualnych. Zamiast zręcznego nachylenia joysticka pod odpowiednim kątem w ułamek milisekundy, reżyser gry opiera fabułę na powtarzalności i przemyślanym katalogu zachowań; gwarantem sukcesu jest systematyczność gry i społeczne usposobienie graczy. Komplikacja ustąpiła na rzecz uproszczenia i zwyczajności, jednocześnie wpisując się w ogólnie przyjętą i masową formę rekreacji.

Takie jest właśnie 10 letnie dziedzictwo gier przeglądarkowych, które po 10 latach z grami takimi jak DDTank zachęcają miliony użytkowników-klientów z całego świata. Wciąż najwiekszą ich zaletą jest prostota i czytelność akcji. Jeżeli nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności manualnych, nadaje się dla większości użytkowników internetu. Przełożenie liczby internautów na liczbę aktywnych użytkowników gier przeglądarkowych jest marzeniem wszystkich deweloperów tej rozwijającej się branży.

Starożytna historia piłki nożnej
http://www.expertfootball.com/history/soccer_history_mediterran.php

Nowożytna historia gier:
tiny.cc/f4l9b

Starożytna historia w nowożytnej konwencji:
tiny.cc/kuoxb

Reference: http://www.ezgoarticles.com/browsergames-the-most-popular-type-of-video-games-on-the-planetBeijing ELEX Technology Co., Ltd.

9/F, Block A, The Gate Tower. No.19, Zhongguancun Ave.,
Beijing 100080.
P.R. China

http://elex-tech.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją