dzisiaj jest czwartek, 26 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Biznes i design w andel's Hotel Kraków
Otwarcie konferencji Design Attack w andel's Hotel Kraków - Rafał Kijonka i Iwona Kargol-Dębicka z Fundacji Forum
 Biznes i design w andel's Hotel Kraków


Najczęściej czytane
Biznes i design w andel's Hotel Kraków

opublikowany: wtorek, 29 listopad 2011 / źródło: Vienna International

andel’s Hotel Kraków był świadkiem tworzenia się platformy porozumienia między światem designu i biznesu. W zeszłym tygodniu w hotelu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Forum Design Attack – Business&Design Networking.

23 listopada andel’s hotel Kraków gościł prawie 100 uczestników pierwszego panelu Design Attack, zorganizowanego przez Fundację Forum, portal DesignAttack.pl oraz Grupę SAPR. Spotkanie miało na celu stworzenie platformy kontaktów między designerami i biznesmenami oraz pokazanie ekonomicznej strony designu i jego wpływu na sukces biznesowy przedsiębiorstw. Przedstawiciele sfery biznesu, mediów oraz projektantów mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, wiedzą i opiniami w niezwykłym otoczeniu, które samo jest przykładem na doskonały mariaż nowoczesnego wzornictwa i biznesowej funkcjonalności.
andel’s Kraków to bowiem design hotel, które wnętrza zostały zaprojektowane przez znany londyński duet projektantów Jestico+Whiles, a którego biznesowo-konferencyjny charakter stawia na pierwszym miejscu funkcjonalność i wygodę gościa. Jego designerski wystrój podkreślony jest przez połączenie czystych, czasem futurystycznych form z mocnymi kolorami i wyjątkowym oświetleniem. Z kolei jego użyteczność określają nowocześnie wyposażone sale konferencyjne i pokoje oraz wysoki standard obsługi.
Pierwsze Forum Design Attack, które odbyło się w andel’s Hotel Kraków, połączyło w sobie formę klasycznej konferencji z praktycznymi warsztatami. Na początku dr Łukasz Mamica z Katedry Gospodarki Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wprowadził gości w tajniki ekonomicznych aspektów stosowania designu i jego pozytywnym wpływie na wyniki ekonomiczne firm. Następnie jego słowa potwierdzili na podstawie własnego doświadczenia przedstawiciele firmy ES System K, która dzięki postawieniu na dobry design zwiększyła sprzedaż swoich produktów średnio o 50-60% w ciągu dwóch lat. Następnie przyszedł czas na wymianę opinii podczas dyskusji panelowej oraz rozmów kuluarowych. Po spotkaniu odpowiedź na pytanie „Współpraca Business & Design – czy to się opłaca?” dla wszystkich była oczywista. Zgodzili się, że jest ona wymierna ekonomicznie, jednak wymaga kompromisu między artystycznymi wizjami designerów, realiami ekonomicznymi i możliwościami technologicznymi. Listopadowe spotkanie Forum Design Attack, stanowi ważny krok na drodze do jego osiągnięcia.
Szczegółowa relacja ze spotkania: http://designattack.pl/?p=8272

Więcej informacji o hotelach Vienna International: http://www.vi-hotels.pl/centrum-prasoweVienna International

Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa
tel: 22 630 59 06

http://www.vi-hotels.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją