dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Podsumowanie akcji Kobiece sprawy - Nasze sprawy
 Podsumowanie akcji Kobiece sprawy - Nasze sprawy


Najczęściej czytane
Podsumowanie akcji Kobiece sprawy - Nasze sprawy

opublikowany: wtorek, 29 listopad 2011 / źródło: Kobiece sprawy - nasze sprawy

Niedawno przeprowadzone badania wskazują, że blisko połowa Polek tylko w niewielkim stopniu orientuje się w kwestii najczęściej występującego stanu zapalnego dolnego odcinka dróg moczowych –

– zakażenia układu moczowego (ZUM). Problem ten uważany jest za wstydliwy a kobiety często nie wiedzą jakie mogą być konsekwencje zbagatelizowania jego objawów .
Od marca do listopada bieżącego roku prowadzona była ogólnopolska akcja społeczna adresowana do kobiet pod nazwą Kobiece sprawy – Nasze sprawy. Wydarzeniem inaugurującym akcję była konferencja medyczna dla lekarzy urologów, mająca na celu uświadomienie potrzeby głośnego mówienia o problemie. W ciągu 9 miesięcy organizatorzy starali się dotrzeć z informacjami o zakażeniu układu moczowego do jak największej liczby kobiet, głównie poprzez komunikaty w prasie ogólnopolskiej i regionalnej oraz na portalach internetowych. Materiały informacyjne były konstruowane w taki sposób, by poruszać najczęstsze problemy związane z objawami, przebiegiem i sposobami leczenia ZUM. Mówiły one o konsekwencjach nieleczonego zakażenia układu moczowego, o faktach i mitach wokół ZUM, wakacyjnych niebezpieczeństwach związanych z aurą pogodową i beztroską zachowań, a także o tym wszystkim, o czym powinny pamiętać kobiety, by uniknąć zachorowania. Omówiony został również problem zakażeń pęcherza u kobiet w podeszłym wieku, przedstawiono także szereg sposobów zapobiegania nawrotom tej dolegliwości. Specjalnie w tym celu powstała również strona internetowa: www.urokobiecesprawy.pl, zawierająca m. in. porady dotyczące profilaktyki układu moczowego.
Dzięki akcji Kobiece sprawy – Nasze sprawy inicjatorom udało się dotrzeć z informacjami o zakażeniu układu moczowego do szerokiego grona kobiet i uświadomić im wagę problemu. Mamy nadzieję, że głośne mówienie o schorzeniu pozwoli wielu cierpiącym kobietom zrobić wszystko, by trwale zapobiec nawrotom ZUM.

Do zobaczenia na: www.urokobiecesprawy.pl – Dołącz do nas!Kobiece sprawy - nasze sprawy
http://www.urokobiecesprawy.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Marketing & PR Solution Sp. z o.o.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją