dzisiaj jest czwartek, 26 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Lizbona - raj dla miłośniczek zakupów... i ich rodzin
 Lizbona - raj dla miłośniczek zakupów... i ich rodzin


Najczęściej czytane
Lizbona - raj dla miłośniczek zakupów... i ich rodzin

opublikowany: wtorek, 29 listopad 2011 / źródło: Turismo de Portugal

Lizbona zajęła wysokie 7 miejsce w rankingu europejskich miast o najlepszych warunkach do robienia zakupów. Doceniono m.in. szeroką ofertę oraz długie godziny otwarcia sklepów. Ma jeszcze jedną zaletę: liczne atrakcje dla tych, którzy towarzyszą fanom zakupów.

Ogłoszony przez Economist Intelligence Unit ranking “The Globe Shopper City Index - Europe” („Globalny Indeks Miast Przyjaznych Zakupom – Europa”) prezentuje wyniki analizy 33 europejskich miast. Oceniono je w pięciu kategoriach: sklepy, przystępność cenowa, wygoda, hotele i transport oraz kultura i klimat. Lizbona zajęła wysokie 7 miejsce na tej liście.

Stolica Portugalii oferuje miłośnikom zakupów ogromną rozmaitość sklepów z bogatym asortymentem: od ekskluzywnych międzynarodowych marek, aż po lokalne, unikatowe brandy. A wszystko to zlokalizowane w dużych centrach handlowych lub też w luksusowych butikach przy głównych ulicach Lizbony. Dzięki łagodnemu klimatowi panującemu w Portugalii, zakupowemu szaleństwu można się oddawać przez cały rok i to do późnych godzin nocnych (wiele sklepów jest czynnych aż do północy). Jest to niezwykle wygodne zwłaszcza dla tych, którzy przybywają do Lizbony w celach służbowych i są zbyt zapracowani, by wcześniej skorzystać z bogatej oferty lokalnych sklepów i butików. Dużą zaletą tego miasta jest również bardzo dobry stosunek cen do jakości oferowanych usług i produktów (m.in. koszt noclegu, obiadu, taksówek). Lizbona pod względem cenowym jest wciąż jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc Europy Zachodniej.
(Pełen raport dostępny jest pod adresem:
www.businessresearch.eiu.com/sites/businessresearch.eiu.com/files/downloads/Globe%20Shopper%20Index%20Europe.pdf).

Na zakupy do Lizbony warto wybrać się zwłaszcza w marcu i październiku, gdy odbywa się tu cykl pokazów - Moda Lisboa. Swoje dzieła prezentują wtedy nie tylko uznani portugalscy kreatorzy, ale także młodsze pokolenie twórców (www.modalisboa.pt).

A co jeśli mąż i dzieci nie podzielają zamiłowania do zakupów? Lizbona ma propozycje także dla nich. Przewodnik „Lonely Planet” wśród 10 najlepszych miejsc do podróży z dzieckiem wymienia m.in. Lizbonę . Na ciekawe świata maluchy i młodzież czeka największe w Europie, nowoczesne Oceanário de Lisboa, prezentujące imponującą liczbę morskich zwierząt żyjących tu w warunkach podobnych do tych, w jakich przebywają na wolności (www.oceanario.pt). Ku radości dzieci, oceanarium usytuowane jest w równie niezwykłym Parku Narodów (Parque das Nações), pełnym bajkowych fontann o zaskakujących kształtach. Kolejna atrakcja to Muzeum Morskie (Museu da Marinha) przedstawiające historię żeglugi portugalskiej (http://museu.marinha.pt). Pełno tu modeli statków i łodzi, mundurów marynarskich oraz instrumentów nawigacyjnych. A na deser – wnętrze kajuty królewskiej. Rodzicom wiercipiętków polecamy podróż najsłynniejszym z lizbońskich tramwajów – nr 28. Pojazd wspina się na wzgórza wąskimi uliczkami miasta, skąd można podziwiać niezwykłą panoramę Lizbony oraz cenne zabytki. Warto także wejść na górujący nad stolicą Portugalii Zamek Świętego Jerzego (Castelo de São Jorge). Doskonale widać stąd całą Lizbonę, zwłaszcza z wieży Ulissesa (Torre de Ulísses), gdzie znajduje się peryskop wymyślony przez Leonarda Da Vinci (www.castelodesaojorge.pt/?t=visitar&id=3&lang=2 ).

Więcej informacji na temat Portugalii można znaleźć na stronie: www.visitportugal.com oraz na Facebook’u www.facebook.com/visitportugal.Turismo de Portugal
Turismo de Portugal
http://www.visitportugal.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Sigma International (Poland) Ltd


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją