dzisiaj jest piątek, 20 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Sprzedaż jak z automatu - Benmar wdraża innowacyjny system informatyczny
 Sprzedaż jak z automatu - Benmar wdraża innowacyjny system informatyczny


Najczęściej czytane
Sprzedaż jak z automatu - Benmar wdraża innowacyjny system informatyczny

opublikowany: czwartek, 1 grudzień 2011 / źródło: Benmar sp. z o.o.

Białostocki Benmar zakończył wdrażanie II etapu systemu B2B integrującego realizację procesów sprzedażowych. Wart ponad pół miliona złotych projekt, jest współfinansowany z priorytetu 8.2 POIG.

Choć podobne systemy funkcjonują już w innych firmach w regionie, ten wdrażany przez Benmar należy do najbardziej rozbudowanych i innowacyjnych.

- Jesteśmy w trakcie realizacji trzy etapowego projektu składającego się z systemu do zarządzania sprzedażą, usprawniania relacji z klientami oraz zarządzania magazynem. Jego realizacja poprawi funkcjonowanie całej firmy. Szacujemy osiągnięcie wzrostu efektywności nawet o 30% – informuje Marek Starosta, prezes Benmaru.

Pierwsza faza polegała na pełnej integracji systemów informatycznych każdego, z pięciu marketów oraz centrum dystrybucyjnego, znajdujących się w Białymstoku, Łapach, Białej Podlaskiej i Piszu. Szef Benmaru ocenia, że usprawniło to maksymalnie przepływ informacji. Przyznaje, że ułatwia to zarządzanie firmą, planowanie działań i działanie każdego z marketów.

Drugim etapem była instalacja i uruchomienie platformy B2B, której zadaniem jest integracja całego systemu sprzedażowego Benmaru z systemami poszczególnych kontrahentów. - Zamówienie jest przesyłane w pliku, który po automatycznym zaimportowaniu i weryfikacji, zostaje natychmiast skierowane do realizacji. Cała procedura przebiega bez opóźnień, błędów i zakłóceń – wyjaśnia.

Trzeci – ostatni etap projektu, to budowa systemu zarządzania towarem w magazynach centrum dystrybucyjnego Jak mówi Marek Starosta, system będzie podpowiadał, a w pewnych sytuacjach nawet narzucał wybór najlepszego rozwiązania, co jeszcze bardziej przyspieszy, usprawni i uporządkuje jego pracę, np. informował pracownika, w jakim miejscu powinien zostawić towar lub skąd go zabrać.

Prezes Benmaru podkreśla, że wdrożenie platformy pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać potencjał pracowników. Dodatkowo, firma przestanie już korzystać z dokumentów magazynowych w formie papierowej. Projekt wg planów będzie w pełni funkcjonalny w przyszłym roku.Benmar sp. z o.o.

Białystok
ul. Ks. J. Popiełuszki 117

http://www.benmar.com.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Agencja PR Publicum


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją