dzisiaj jest piątek, 20 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Europejski Futbol
 Europejski Futbol


Najczęściej czytane
Europejski Futbol

opublikowany: czwartek, 1 grudzień 2011 / źródło: ESPN Classic

Europejski futbol zarówno ten klubowy jak i reprezentacyjny stoi na bardzo wysokim poziomie i jest prawdziwym rarytasem dla fanów. Mecze takich drużyn jak Barcelona w Pucharze UEFA czy Holandia w Mistrzostwach Europy to coś,

co każdy kibic ogląda z przyjemnością.
W grudniu na antenie ESPN Classic będzie można zobaczyć specjalny cykl programów ukazujący uroki europejskiej piłki nożnej. Kontynuując serię Mistrzowie Europejskiego Futbolu poznamy kolejne kluby, które zapisały się w historii.
Pierwsza drużyna, której przyjrzymy się bliżej to Real Madryt, zespół, który został założony w 1902 roku. Real reprezentował Hiszpański Związek Piłki Nożnej, dzięki czemu w 1904 roku stał się jednym z założycieli FIFA. To Real w 1955 roku wygrał pierwszą edycję Pucharu Europy, a w 2000 roku otrzymał od FIFY tytuł najlepszego klubu XX wieku! Jesteście ciekawi jak Biali osiągnęli największe sukcesy w świecie piłki nożnej? Oglądajcie w grudniu ESPN Classic! Pokażemy najlepsze mecze w historii klubu.
Inny klub, który zostanie wzięty w grudniu pod lupę to Bayern Monachium. Historia tej drużyny sięga 1900 roku! Od momentu założenia udało im się zdobyć niezwykle silną pozycję na arenie międzynarodowej, a w swoim kraju nie mają sobie równego. 22 razy zdobyli Mistrzostwo Niemiec i 15 razy Puchar Niemiec.
Ajax Amsterdam jest najbardziej utytułowaną holenderską drużyną, która zdobyła wszystkie możliwe europejskie trofea. W ich przypadku skupimy się na latach 70-tych, kiedy to ówczesny zespół wywalczył potrójną koronę.
Manchester United, który od 1938 roku praktycznie nieprzerwanie utrzymuje się w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii będzie kolejną gwiazdą programu.
Ponadto w ramach serii pokażemy program The Magic of the UEFA Euros, którą stworzyła sama UEFA. Grudzień to prawdziwa uczta dla fanów piłki nożnej!

Zapraszamy w poniedziałki i piątki o godzinie 22:00, 22:30, 23:00 i 23:30 (od 5 do 23 grudnia)

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!
ESPN Classic
ESPN Classic
http://www.espnclassic.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Shi Communication


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją