dzisiaj jest piątek, 20 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Piloci i przewodnicy w Toruniu
 Piloci i przewodnicy w Toruniu


Najczęściej czytane
Piloci i przewodnicy w Toruniu

opublikowany: czwartek, 1 grudzień 2011 / źródło: Urząd Miasta Torunia

Pod hasłem "Specjalizacja i profesjonalizacja we współczesnym pilotażu i przewodnictwie (jakoś czy jakość?)" 2-4 grudnia 2011 roku w toruńskim Dworze Artusa odbędzie się VII Forum Pilotażu i Przewodnictwa.

Miłośnicy turystyki z kraju i zagranicy będą wymieniać w Toruniu doświadczenia tegorocznego sezonu.

- W Toruniu nad zagadnieniem profesjonalizacji i specjalizacji wśród pilotów i przewodników debatować będzie międzynarodowe gremium, dla którego w większości turystyczna pasja stała się sposobem na życie. Swoje referaty przedstawią osoby na co dzień specjalizujące się w wąskiej dziedzinie krajoznawstwa, turystyki, bądź stosujące niekonwencjonalne metody w obsłudze turystów - powiedział przewodnik po Toruniu Paweł Bukowski.

Uczestnicy imprezy wysłuchają prelekcji zagranicznych gości o wzorcach przewodnictwa na Węgrzech, Słowacji i w Austrii oraz wezmą udział w warsztatach m.in. emisji głosu, asertywności, prowadzenia własnej działalności oraz metodyki oprowadzania.

- Spotkanie ma pokazać głównie nowemu pokoleniu pilotów i przewodników, że praca z turystami wymaga ciągłego rozwoju i szukania niecodziennych metod "sprzedawania wiedzy". Toruńskie spotkanie ma także uwidocznić istotne zagadanie, jakim jest specjalizacja, będąca istotnym punktem w erze wzrastających oczekiwań turystów i kreowania oryginalnych produktów turystycznych wymagających od prowadzących grupy specjalistycznej wiedzy - podkreślił Bukowski.

Oprócz zagadnień ogólnych zaproszeni do Torunia specjaliści podzielą się doświadczeniami w zakresie obsługi turystyki biznesowej, która jest szybko rosnącym segmentem rynku polskiego. Opowiedzą także o pracy z osobami niepełnosprawnymi. Ponadto gospodarze przygotowali dla gości liczne atrakcje m.in. pokaz przewodnictwa w strojach historycznych, nocne zwiedzanie Fortu IV.

Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.Urząd Miasta Torunia

Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

http://www.torun.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją