dzisiaj jest piątek, 20 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


EURO 2012. Nasze piłkarskie zegarki
 EURO 2012. Nasze piłkarskie zegarki


Najczęściej czytane
EURO 2012. Nasze piłkarskie zegarki

opublikowany: czwartek, 1 grudzień 2011 / źródło: odCzasu doCzasu

"Wszystko płynie i nic nie stoi w miejscu" - to znane powiedzenie odnosi się także do obecności zegarków w kręgu piłki nożnej, oraz wzajemnej promocji czasomierzy i tej dyscypliny sportowej.

Co ciekawe, współpraca zegarków i futbolu może odbywać się na wielu zupełnie różnych płaszczyznach i dotyczyć różnych, pod kątem prestiżu i ceny, rodzajów czasomierzy. Zegarki popularne - jako gadżety reklamowe klubów piłkarskich, to od dawna, bardzo dobrze znana i popularna, forma promocji marki i barw tych sportowych jednostek. Prawie w każdym sklepiku klubowym, obok szalików emblematów i flag znajdziemy zegary, budziki, czy zegarki nawiązujące do ich symboliki. Jednak właśnie w tym czasie, nowych kształtów nabiera współpraca promocyjno-reklamowa pomiędzy piłką nożną i branżą zegarkową w kategorii produktów luksusowych. Dotychczas tylko niektórzy, wyjątkowi piłkarze mają kontrakty reklamowe z prestiżowymi markami. Działania takie są jednak na tyle mało widoczne, że trudno jest wskazać, choćby kilkuosobową grupę aktywnych sportowo piłkarzy, zaangażowanych w promocję czasomierzy. Dzisiaj, powoli sytuacja ta się zmienia. Właśnie w grupie czasomierzy prestiżowych, gdzie producenci występują jako sponsorzy konkretnych zawodników, drużyn narodowych i klubowych pojawiają się coraz to nowi partnerzy. Jest to oczywiście efekt działającego w tym względzie sprzężenia zwrotnego - konkretni piłkarze oraz zespoły działają marketingowo jako promotorzy firm producenckich.

Piłka nożna jako dyscyplina sportu jest o tyle ciekawa dla branży zegarkowej, że łączy w sobie trzy z pozoru wykluczające się przymiotniki określające jej właściwości społeczne: elitarność, egalitarność i masowość. Fanami piłki nożnej są najbogatsi i najubożsi członkowie każdej społeczności, praktycznie w każdym kraju, a stadiony piłkarskie łączą ich wszystkich jako kibiców konkretnych zespołów. Pasjonaci futbolu, pewnie są też statystycznie najliczniejszą grupą kibiców sportowych. My swoim działaniem chcemy wskazać jeszcze inną formę powiązania z zegarków z piłką nożną. Przygotowując się do zbliżającego się EURO 2012, sami przygotowaliśmy specjalne piłkarskie zegarki. Swoim działaniem chcemy wskazać jeszcze inną formę powiązania z zegarków z piłką nożną. Tuningując istniejące na rynku zegarki różnych marek, chcemy umożliwić kibicom piłkarskim, manifestację fascynacji piłką nożną i pozytywny stosunek do najważniejszej piłkarskiej imprezy, jaka odbędzie się na Ukrainie i w Polsce – Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej - EURO 2012. Mamy nadzieję taką dobrą atmosferę poprzez nasze działanie tworzymy.

Władysław Meller
tekst ukazał się na portalu www.zegarkiipilka.plodCzasu doCzasu

Centrum Złote Tarasy
00-120 Warszawa
ul. Złota 59
tel. 022 222 03 05

http://www.zegarki.info.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją