dzisiaj jest piątek, 27 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Trendy, kolory, inspiracje. Blog Tikkurila i ColorVoyant®LLC
Color staccato - Ooh La Laa & Co.
 Trendy, kolory, inspiracje. Blog Tikkurila i ColorVoyant®LLC


Najczęściej czytane
Trendy, kolory, inspiracje. Blog Tikkurila i ColorVoyant®LLC

opublikowany: wtorek, 22 maj 2012 / źródło: Tikkurila - Tikkurila Polska

Inspiracji, które pomogą nadać wnętrzom wysmakowany i modny styl, warto poszukać na nowym blogu firm ColorVoyant®LLC i Tikkurila, prowadzonym przez Doty Horn.

Przeczytaj także
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila NostalgiaJak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia

Łagodna elegancja. Paleta off white z kolekcji Tikkurila Optiva.Łagodna elegancja. Paleta off white z kolekcji Tikkurila Optiva.

Subtelna miękkość barw. Nostalgiczne beże i brązy z kolekcji Tikkurila Optiva.Subtelna miękkość barw. Nostalgiczne beże i brązy z kolekcji Tikkurila Optiva.

Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie. Aranżacje przedpokoju z Beckers Designer Colour.Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie. Aranżacje przedpokoju z Beckers Designer Colour.

Farba Tikkurila Otex Adhesion Primer - gruntowanie problematycznych powierzchniFarba Tikkurila Otex Adhesion Primer - gruntowanie problematycznych powierzchni

Łatwe malowanie – poradnik Jedynki®. Malowanie ścian i sufitówŁatwe malowanie – poradnik Jedynki®. Malowanie ścian i sufitów

Marka Tikkurila na Łódź Design FestivalMarka Tikkurila na Łódź Design Festival

Nowość – Tikkurila Valtti Super Guard. Skuteczna i trwała ochrona drewna.Nowość – Tikkurila Valtti Super Guard. Skuteczna i trwała ochrona drewna.

Maluj z Jedynką®. Poradnik malowania w serwisie www.farbyjedynka.plMaluj z Jedynką®. Poradnik malowania w serwisie www.farbyjedynka.pl

Tikkurila wspiera WIOSKI ŚWIATA Park Edukacji Globalnej. Radosne poznawanie świataTikkurila wspiera WIOSKI ŚWIATA Park Edukacji Globalnej. Radosne poznawanie świata

Nadaj swemu życiu barw – Tikkurila inspiruje już od 150 lat!Nadaj swemu życiu barw – Tikkurila inspiruje już od 150 lat!

Tikkurila w „Dekoratorni” Kreowanie pięknych wnętrzTikkurila w „Dekoratorni” Kreowanie pięknych wnętrz

Złoty Laur Konsumenta 2011 dla marki TikkurilaZłoty Laur Konsumenta 2011 dla marki Tikkurila

Magia wnętrza z Be Special DecorMagia wnętrza z Be Special Decor

Tikkurila w Dekoratorni - to już niemal 100 wspólnych projektów


Współczesny design jest dziedziną o niezwykłym tempie rozwoju. Śledzenie aktualnych trendów wzornictwa i aranżacji wnętrz, przy ich zmienności i wielowątkowości, nie jest zadaniem prostym. Z proponowanych przez projektantów rozwiązań, samodzielne „wyłuskanie” tych naprawdę innowacyjnych i zachwycających wizualnie, wymaga dużego nakładu czasu, a także wiedzy i doświadczenia. Dodatkową trudnością okazać się może również twórcze zastosowanie ich we własnych aranżacjach.

Warto skorzystać więc z podpowiedzi ekspertów, specjalizujących się w przewidywaniu i analizie trendów w kolorystyce i wzornictwie. Prowadzony przez Doty Horn wspólny blog firm ColorVoyant®LLC i Tikkurila, koncentruje się na takiej właśnie tematyce. Doty Horn - założycielka i dyrektorka nowojorskiej firmy ColorVoyant®LLC – posiada ogromne doświadczenie w branży dekoratorskiej i modowej oraz w obszarze wzornictwa przemysłowego. Jej pasją są intensywne podróże po świecie, dzięki którym może śledzić międzynarodowe tendencje w dziedzinie designu. Docenia znaczenie koloru, uważając go za najważniejszy, najbardziej uniwersalny czynnik decydujący o naszych wyborach konsumenckich.

Na nowym blogu The ColorVoyant® Watch, Doty Horn komentuje najciekawsze wydarzenia z targów designu i aranżacji wnętrz, przedstawia wiodące światowe talenty w dziedzinie kształtowania trendów i jednocześnie analizuje nowe kierunki w kolorystyce i wzornictwie. Tak szerokie i świeże spojrzenie z pewnością pomoże zwiększyć naszą świadomość w świecie designu, a prezentowane na blogu nawiązania do palet kolorystycznych i referencji marki Tikkurilia ułatwią wprowadzenie elementów najnowszych propozycji projektantów do własnych aranżacji.

Pierwsza odsłona bloga The ColorVoyant® Watch przynosi informacje dotyczące między innymi najnowszych trendów kolorystycznych. Opisywane nowatorskie tendencje w designie opierają się na zaskakujących inspiracjach, takich jak: Street Smarts (czyli funkcjonalność i piękno ulicy); organiczne, żywe, soczyste barwy żywności czy emanujące delikatnością ptasie pióra. Blog przedstawia oryginalne zestawienia odcieni oraz akcenty mocnych, intensywnych barw, a także ukazuje kolory bardziej stonowane, które – choć pokrywają jednolicie większe powierzchnie - nie nużą wizualnie.

Prezentowane przez Doty Horn prace utalentowanych projektantów przykuwają uwagę, są pomysłowe i wnoszą ożywczą energię w dziedzinie aranżacji i dekoracji. Przykładem może być ręcznie wykonany haft krzyżykowy (pokazywany na festiwalu wzornictwa PASSAGEN 2012 „Jack in the box” w Kolonii) obrazujący trend clustering – czyli zgrupowanie na małej przestrzeni kolorów, emanujących indywidualną energią. Zwykłe guziki posłużyły z kolei grupie Ooh La Laa & Co. do stworzenia opalizującej kompozycji kolorów w stylu staccato.

Doty Horn przedstawia również referencje Tikkurila, inspirując w ten sposób do samodzielnego zastosowania opisywanych trendów.


Kolejne odsłony blogu Doty Horn zamieszczane będą w każdym kwartale 2012 roku.

Blog jest dostępny na stronie: http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory/blog_-_trendy_w_designie/.Tikkurila - Tikkurila Polska

ul. Ignacego Mościckiego 23
39-200 Dębica
tel. 0801 88 99 85
tel (022) 310 95 55

http://www.tikkurila.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
PUBLINK, Public Relations Agency


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją