dzisiaj jest piątek, 25 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Sufit w klasie biznes
 Sufit w klasie biznes


Najczęściej czytane
Sufit w klasie biznes

opublikowany: środa, 27 marzec 2013 / źródło: Armstrong Building Products

Niegdyś drewno było podstawowym materiałem budowlanym. Zanim ponownie wróciło do łask, architekci przez wiele lat zastępowali je kamieniem, cegłą, betonem czy metalem. Dziś w swoich projektach coraz chętniej do niego wracają

W ostatnich latach drewno stało się bardzo modne i jest często wykorzystywanym materiałem w budownictwie. Stosuje się je zarówno jako element na elewacji domów jednorodzinnych, obiektów wielorodzinnych i użytkowych, ale także do wykańczania wnętrz. Ze względu na swoje walory estetyczne, drewno idealnie komponuje się z innymi materiałami takimi, jak cegła, beton, metal czy szkło. Jednocześnie kontrastuje z nimi, nadając budynkom i wnętrzom wyjątkowego charakteru. Z jednej strony to prosta i niewymuszona elegancja, z drugiej – nawiązanie do tradycji i natury, ale w nowoczesnym wydaniu. Ponadto drewno w naturalny sposób najbardziej kojarzy się z ekologią. Swoisty „drewniany” trend jest zatem coraz bardziej obecny i pożądany we współczesnej architekturze.

Drewno na suficie
Naturalne drewno, jako element wykończeniowy, nie należy do najtańszych rozwiązań. Dlatego najczęściej spotykane jest w przestrzeniach drogich hoteli, prestiżowych biurowców czy eleganckich salonów, gdzie stanowi ozdobę ich podłóg, ścian, a coraz częściej także sufitów. – Drewno to wyjątkowy materiał, ceniony za swoje naturalne piękno i ciepło, jakie nadaje pomieszczeniu. Drewniane sufity podwieszane WOOD stanowią zatem luksusowy, nowoczesny element wykończenia. Zawieszone ponad przestrzenią wnętrza stają się w nim dekoracją samą w sobie – mówi Anna Baczkowska, architekt i menadżer wsparcia technicznego w firmie Armstrong. Szlachetna kolorystyka i ciepło naturalnego drewna wprowadza klimat pełen harmonii, ale i kontrastów. - Drewno jest idealnym tłem dla nowoczesnych, prostych i surowych form oraz detali. Stanowi doskonałe dopełnienie, a jednocześnie przeciwwagę dla chłodnego metalu, mlecznego szkła czy połyskliwego plastiku – elementów, które stale dominują we współczesnych wnętrzach – dodaje Anna Baczkowska.

Kolekcja sufitów drewnianych Armstrong
Do ekologicznych płyt sufitowych z grupy WOOD, firma Armstrong dobrała najlepszej jakości drewno, które spełnia normy w zakresie reakcji na ogień, a jednocześnie charakteryzuje się dobrymi właściwościami akustycznymi. Płyty proponowane są w dwóch wersjach: laminowanej i fornirowanej. Powierzchnia płyt może być gładka, a w przypadku płyt fornirowanych dodatkowo perforowana (podłużna lub okrągła perforacja), dzięki czemu sufit zapewnia dobre pochłanianie dźwięku (αw=0,65). Panele dostępne są w kilku rozmiarach oraz z różnymi wykończeniami krawędzi (m.in. krawędź Vector, która umożliwia ukrycie rusztu nośnego w 6mm szczelinie, by sufit mógł sprawiać wrażenie monolitycznego). Do wyboru są także różne odcienie płyt. Kolory dla płyt fornirowanych to: jesion, dąb, dąb czerwony, wiśnia amerykańska i orzech amerykański, a dla płyt laminowanych: klon, grusza i klon kanadyjski.

www.armstrong.pl/sufity

http://www.armstrong.pl/commclgeu/eu1/pl/pl/drewno.htmlArmstrong Building Products
Armstrong Building Products

ul. Domaniewska 37
02-672 Warszawa
tel. (022) 337 86 10

http://www.armstrong.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Yasna Communications Sp. z o.o.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją