dzisiaj jest niedziela, 22 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


KLUDI – baterie do każdej umywalki
 KLUDI – baterie do każdej umywalki


Najczęściej czytane
KLUDI – baterie do każdej umywalki

opublikowany: poniedziałek, 9 wrzesień 2013 / źródło: Kludi Armaturen Sp. z. o. o.

Dynamiczne zmiany tendencji w designie skutkują rosnącym zróżnicowaniem wzornictwa umywalek. Obok modeli klasycznych, coraz większą popularność zyskują umywalki nablatowe, jak i te zintegrowane z blatem.

Za bieżącym trendem podążają również projektanci baterii umywalkowych.

Na targowych stoiskach we Frankfurcie, czy w Mediolanie co roku widać coraz bardziej pomysłowe i fantazyjne w formie umywalki. Nowe tworzywa i nowe możliwości techniczne dają producentom ceramiki dużą swobodę, co z kolei stanowi wyzwanie dla producentów armatury.
W ofercie KLUDI znajdziemy wiele interesujących modeli baterii umywalkowych, które pozwalają na dopasowanie do dowolnej umywalki pod względem sposobu montażu, wymiarów, a także stylistyki. Niewątpliwie najpopularniejsze są modele jednootworowe, montowane bezpośrednio na umywalce. Jest to rozwiązanie praktyczne, bo zazwyczaj zarówno bateria, jak i umywalka mają w takim wypadku kompaktową formę, odpowiednią do mniejszych łazienek. W przypadku umywalek zintegrowanych z blatem warto zdecydować się na model o bardziej ekstrawaganckim designie, który swą oryginalną formą podkreśli styl wyrafinowanego otoczenia. W ofercie KLUDI wśród tego typu modeli znajdziemy m.in. organiczną armaturę KLUDI AMBIENTA, czy innowacyjną KLUDI O-CEAN z joystickiem. Harmonijny kształt baterii KLUDI AMBIENTA przykuwa wzrok, a jej monolityczna forma sprawia wrażenie estetycznie doskonałej, organicznej rzeźby. KLUDI O-CEAN, z kolei, jest elegancka i subtelna. Zastąpienie standardowego uchwytu joystickiem o delikatnej linii dodaje jej oryginalności.
Drugi rodzaj baterii umywalkowych to baterie do montażu naściennego. Często wybierane w przypadku minimalistycznych wnętrz, ponieważ ich jedynymi widocznymi elementami są wylewka i uchwyt. Stosuje się je zazwyczaj w połączeniu z umywalkami nablatowymi lub zintegrowanymi z blatem – podkreślają wówczas skromność kompozycji oraz prostotę geometrycznych kształtów. KLUDI proponuje tego rodzaju baterie w seriach KLUDI AMBIENTA, KLUDI NEW WAVES, KLUDI BALANCE, KLUDI BOZZ i KLUDI ZENTA. Są dostępne z wylewkami w dwóch długościach, co daje możliwość dopasowania do różnych umywalek.
Z myślą o umywalkach nablatowych stworzono baterie o podwyższonym korpusie, montowane na blacie. Tego rodzaju aranżacje są ostatnio bardzo popularne, przede wszystkim ze względu na swoje walory estetyczne – pozwalają na montaż bardzo oryginalnych, ciekawych w formie umywalek. Łączą ekskluzywność i finezję z czytelnym nawiązaniem do higieny w stylu retro: mycia się pod pompą, w misce lub balii. Wśród armatury KLUDI takie baterie znajdziemy w seriach: KLUDI NEW WAVES, KLUDI AMBIENTA, KLUDI BALANCE, KLUDI BOZZ, KLUDI ZENTA oraz ESPRIT.
Tegoroczne targi ISH we Frankfurcie potwierdziły, że umywalki coraz częściej będą zaskakiwały nas swoją formą. Baterie zaś będą musiały dotrzymać im kroku, więc niejednokrotnie zadziwią nas swoimi kształtami i rozwiązaniami technicznymi. Z pewnością bardzo popularna w obu tych grupach produktów będzie miękka, organiczna stylistyka, która – jak pokazuje seria armatury KLUDI AMBIENTA – ewoluuje stopniowo w stronę monolitycznych, rzeźbiarskich form. Czy to oznacza, że możemy się spodziewać w przyszłości umywalki zintegrowanej z armaturą?Kludi Armaturen Sp. z. o. o.

ul. F. Kremsera 1
45-533 Opole
tel. (077) 456 40 84
fax: (077) 454 70 49

http://www.kludi.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Profundo


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją