dzisiaj jest piątek, 25 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Sztuka przyciągania uwagi
 Sztuka przyciągania uwagi


Najczęściej czytane
Sztuka przyciągania uwagi

opublikowany: środa, 2 październik 2013 / źródło: Armstrong Building Products

W jaki sposób wyrazić projektową kreatywność i stworzyć wnętrze, które będzie zaskakiwać oraz przyciągać uwagę? Liczy się nie tylko dobry pomysł czy oryginalny projekt! Sztuką jest znaleźć rozwiązanie, które pozwoli

architektonicznej wizji stać się rzeczywistością…

Przykładem takiego rozwiązania mogą być sufity podwieszane. Oprócz typowych sufitów modułowych, na rynku dostępne są również bardziej oryginalne propozycje, które łączą w sobie nie tylko funkcjonalność, z której znane są sufity podwieszane w ogóle, ale przede wszystkim wyjątkową estetykę i niezwykłą formę. - Nowe, dekoracyjne płyty sufitowe Armstrong stanowią odpowiedź na wizję współczesnego architekta, poszukującego w materiałach czystej formy, esencjonalnej prostoty i użyteczności – tłumaczy Anna Baczkowska, architekt i kierownik technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Armstrong. OPTIMA CURVED CANOPY to duże, wygięte w łuk, prostokątne panele z wełny mineralnej. Mocuje się je do stropu lub sufitu za pomocą specjalnych linek podwieszających, dzięki czemu ich instalacja we wnętrzu daje niesamowite wrażenie lekkości i dynamiki przestrzeni.

Efekt i funkcjonalność
– Płyty dekoracyjne OPTIMA CURVED CANOPY łączą w sobie nie tylko oryginalną formę i prosty design, ale również funkcjonalność. Dzięki wysokiemu poziomowi pochłaniania dźwięku, wpływają na znaczną poprawę komfortu akustycznego. Dobrze odbijają światło, co umożliwia również wzmocnienie oświetlenia oraz komfortu wizualnego. Dlatego panele idealnie sprawdzą się m.in. w dużych biurach i otwartych wnętrzach, a także w atriach i holach – wyjaśnia Anna Baczkowska. OPTIMA CURVED CANOPY są łatwe i szybkie w montażu. System linek mocujących pozwala na instalację konstrukcji zarówno do stropu betonowego, jak i np. sufitu z płyt gipsowo-kartonowych.

Wnętrze biurowca czy galeria sztuki współczesnej?
Stylizacja wnętrza z wykorzystaniem OPTIMA CURVED CANOPY gwarantuje uzyskanie niesamowitych efektów wizualnych. Panele można montować pojedynczo lub w grupach, na różnych wysokościach i w rozmaitych konfiguracjach. - Możemy uzyskać np. fale, obłoki, skrzydła, płatki kwiatów czy inne, mniej oczywiste kształty, oryginalne wiszące rzeźby… Takie przestrzenne instalacje wyróżnią wybrane strefy pomieszczenia, podkreślą indywidualny charakter wnętrza, zdynamizują przestrzeń, przykują uwagę – przekonuje Anna Baczkowska. Integracja elementów wklęsłych i wypukłych oraz łączenie różnych poziomów daje niemal nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni i tworzenia rozwiązań, które będą zaskakiwać.

Czy wiesz, że…?
Panele OPTIMA CURVED CANOPY to nowe produkty w ofercie sufitów wyspowych firmy Armstrong, które zastąpią dotychczasowe sufity ULTIMA CANOPY. Nowe rozwiązanie zachowuje te same parametry akustyczne i walory estetyczne. Płyty wyróżniają się jednak specjalnie zaprojektowanym, inteligentnym systemem zawieszenia, który pozwala montować te same panele zarówno jako wklęsłe, jak i wypukłe. System zawieszenia będzie dostarczany w zestawie wraz z panelem.
Płyty ULTIMA CANOPY zostaną stopniowo wycofane ze sprzedaży.
www.armstrong.plArmstrong Building Products
Armstrong Building Products

ul. Domaniewska 37
02-672 Warszawa
tel. (022) 337 86 10

http://www.armstrong.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Yasna Communications Sp. z o.o.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją