dzisiaj jest piątek, 27 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Sufit podwieszany ze srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle®!
 Sufit podwieszany ze srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle®!


Najczęściej czytane
Sufit podwieszany ze srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle®!

opublikowany: poniedziałek, 18 listopad 2013 / źródło: Armstrong Building Products

PERLA OP 0,95 to najbardziej ekologiczna płyta sufitowa na świecie! Potwierdza to, uzyskany niedawno przez firmę Armstrong, Srebrny Certyfikat Cradle to Cradle®. To pierwszy certyfikat C2C, jaki przyznano produktowi z branży sufitów podwieszanych!

Panel sufitowy PERLA OP 0,95 marki Armstrong to biała, laminowana płyta mineralna, która - dzięki zastosowaniu specjalnej technologii i obniżeniu gęstości wełny mineralnej - charakteryzuje się doskonałymi właściwościami akustycznymi, m.in. pochłanianiem dźwięku na bardzo wysokim poziomie. Dlatego idealnie nadaje się do wykorzystania w dużych i hałaśliwych pomieszczeniach takich, jak otwarte biura (typu open space), call center itp. PERLA OP 0,95 wyróżnia się także wyjątkowymi walorami estetycznymi, podkreślając charakter współczesnych przestrzeni użytkowych. Ponadto, biała, laminowana i gładka powierzchnia płyty, dobrze odbija światło (85%), co pozwala na optymalne wykorzystanie we wnętrzu światła dziennego oraz oszczędzanie energii generowanej przez oświetlenie.

Twórca najbardziej „zielonych” sufitów podwieszanych
Firma Armstrong, światowy lider wśród producentów sufitów podwieszanych, funkcjonuje na rynku już od ponad 150 lat. Od początku swojej działalności, przedsiębiorstwo jest pionierem w podejmowaniu działań w zakresie ochrony środowiska naturalnego i wdrażaniu w życie zasad prawdziwie zrównoważonego rozwoju. Proekologiczne zaangażowanie firmy jest elementarną częścią jej polityki, a podejmowane działania i inicjatywy - choć w głównej mierze dotyczą procesów technologicznych oraz samych wytwarzanych produktów – wychodzą daleko poza schemat. Potwierdzają to m.in. liczne certyfikaty, a w szczególności ostatni z nich – Srebrny Certyfikat Cradle to Cradle®, który firma Armstrong otrzymała niedawno dla płyty sufitowej PERLA OP 0,95.

Prawdziwie „zielony” sufit
PERLA OP 0,95 to pierwsza na świecie mineralna płyta sufitowa, która uzyskała certyfikat Cradle to Cradle®. Można zatem śmiało stwierdzić, że to najbardziej ekologiczny produkt w swojej dziedzinie. Dlaczego? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w specyfice oraz rygorystycznych kryteriach samej certyfikacji Cradle to Cradle®, wywodzącej się z koncepcji zapętlonej gospodarki i stanowiącej przełom w myśleniu o zrównoważonym rozwoju. W procesie weryfikacji produktów metodą Cradle to Cradle® pod uwagę brane są następujące kryteria:

1. Materiały bezpieczne dla zdrowia – wszystkie składniki chemiczne produktu poddawanego ocenie muszą być bezpieczne dla człowieka i jego otoczenia. Analiza dokonywana jest na podstawie zestawu kryteriów dotyczących zdrowia oraz środowiska. Badany produkt może uzyskać ocenę zieloną (optymalna), żółtą (dopuszczalna), czerwoną (wysokie zagrożenie) lub szarą (brak możliwości oceny). Płyta PERLA OP 0,95 uzyskała ocenę zieloną!
2. Ponowne wykorzystanie materiałów – zużyty produkt musi nadawać się w całości (nie generując żadnych odpadów) do ponownego przetworzenia i produkcji nowych wyrobów – to sedno gospodarki zapętlonej. Elementy produktu powinny służyć dalej jako składniki uzdatniające w produkcji przemysłowej (pętla techniczna) lub jako nawóz (pętla biologiczna). Płyta PERLA OP 0,95 jest w 100% przetwarzalna, a 53% jej składu to materiały pochodzące z odzysku!
3. Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych – to jedna z podstawowych zasad modelu Cradle to Cradle®. Wymaganie od producentów czerpania energii ze źródeł odnawialnych takich, jak wiatr czy słońce, daje pewność, że procesy produkcyjne oraz wytwarzane produkty nie będą zagrażały środowisku oraz zasobom naturalnym. Firma Armstrong w swojej działalności od wielu lat wykorzystuje m.in. energię wiatrową!
4. Gospodarowanie wodą – według filozofii Cradle to Cradle®, z zasobów wodnych należy korzystać w sposób odpowiedzialny i efektywny. Gospodarowanie wodą powinno odbywać się z wykorzystaniem efektywnych systemów zamkniętych – jak w przypadku firmy Armstrong – lub ze szczególną dbałością o jakość i czystość wody ściekowej.
5. Odpowiedzialność społeczna – w tej kwestii konieczne jest spełnienie wymogów dotyczących odpowiedzialności w stosunku do pracowników oraz zadbania, aby dostawcy również nie naruszali tych zasad. Firma Armstrong realizuje w całości to kryterium.

Spełniając wszystkie te warunki na wysokim poziomie, firma Armstrong uzyskała – dla całego procesu technologicznego i wytwórczego oraz samego produktu PERLA OP 0,95 - Srebrny Certyfikat Cradle to Cradle®! - Metodologia Cradle to Cradle® uświadamia, że prawdziwe zapobieganie powstawaniu odpadów możliwe jest jedynie w zapętlonych procesach wytwórczych. Otrzymanie tego prestiżowego wyróżnienia daje nam poczucie, że w naszej codziennej działalności dbamy o ochronę i jakość środowiska naturalnego w najwyższym stopniu – tłumaczy Anna Baczkowska z firmy Armstrong. Program certyfikacji Cradle to Cradle® wywiera ogromny wpływ na wiele elementów działalności każdego producenta – od łańcucha dostaw, poprzez formułę i kształt procesu produkcyjnego, wymagania dotyczące badań, aż po samą ocenę oraz dalszy rozwój przedsiębiorstwa. - Mając tego pełną świadomość, w przyszłości poddamy surowej weryfikacji Cradle to Cradle® również pozostałe nasze produkty – dodaje Anna Baczkowska.

PERLA OP 0,95 – płyta sufitowa ze Srebrnym Certyfikatem Cradle to Cradle®:
• 53% składu płyty to materiały pochodzące z odzysku;
• 100% - płyta w całości przetwarzalna;
• 85% - bardzo wysoki współczynnik odbicia światła gwarantuje optymalne wykorzystanie światła dziennego i ograniczenie kosztów oświetlenia;
• 0,95 – klasa A pochłaniania dźwięku – płyta dedykowana do wnętrz o dużym poziomie hałasu;
• płyta mineralna formowana na mokro – zachowuje wysoką szczelność, nie przepuszcza powietrza i nie filtruje kurzu.Armstrong Building Products
Armstrong Building Products

ul. Domaniewska 37
02-672 Warszawa
tel. (022) 337 86 10

http://www.armstrong.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Yasna Communications Sp. z o.o.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją