dzisiaj jest czwartek, 26 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
XI Toruński Wieczór Kolęd

opublikowany: wtorek, 17 grudzień 2013 / źródło: Urząd Miasta Torunia

26 grudnia 2013 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu o 17.00 rozpocznie się toruńskie kolędowanie.

Już po raz jedenasty, tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, kolędy zagoszczą w Ratuszu. Zespół wokalno-instrumentalny Claritas (w składzie: Aleksandra Okoniewicz, Agnieszka Brzezińska, Wojciech Chachuła, Wiesław Błaszkiewicz, Waldemar Grupa), któremu w tym roku towarzyszyć będzie zespół kameralny PortamusGaudium pod dyr. Agnieszki Brzezińskiej wraz z organizatorami wprowadzi przybyłych w prawdziwie świąteczny nastórj.

Każdego roku na wspólnym kolędowaniu tłumnie gromadzą się całe rodziny, które w ten sposób przedłużają świąteczną radość i włączają w nią kolejne pokolenia: na toruńskim kolędowaniu spotykają się dzieci, młodzież i starsi, mieszkańcy Torunia i goście odwiedzający miasto. Mają okazję wyśpiewać piękne, polskie kolędy do ostatniej zwrotki (organizatorzy zapewniają tekst), w ciekawej aranżacji opracowanej przez zespół Claritas.

Jednym z ważnych osiągnięć Toruńskiego Wieczoru Kolęd jest nie tylko przypomnienie wielu zapomnianych już dzisiaj kolęd, tradycji świątecznych naszego regionu czy innych krajów na świecie, ale także wprowadzenie teologiczne do kolęd, nad którym czuwa Wydział Teologiczny UMK. Z bogatego skarbca wydobyte zostają prawdziwe perły muzyki i głębokiej treści, śpiewane w zadumie i z radością.

Na XI Toruński Wieczór Kolęd wstęp jest wolny.Urząd Miasta Torunia

Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

http://www.torun.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją