dzisiaj jest czwartek, 26 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Budżet partycypacyjny: prawie 200 wniosków

opublikowany: środa, 18 grudzień 2013 / źródło: Urząd Miasta Torunia

Prawie dwieście wniosków z propozycjami do budżetu partycypacyjnego 2014 wpłynęło do toruńskiego magistratu. Swoje projekty złożyli mieszkańcy wszystkich części Torunia.

- Co prawda nie zliczyliśmy dokładnie wszystkich wniosków, które wpłynęły do urzędu, ale już dziś mogę powiedzieć, że mamy około dwustu projektów - mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. - Większość to projekty lokalne, dla poszczególnych części miasta, ale jest też sporo ogólnomiejskich. Teraz przed nami kilka dni wytężonej pracy przy wprowadzaniu wniosków do systemu komputerowego. Jak tylko to zrobimy, będę mógł podać szczegółowe dane statystyczne.

Propozycje mieszkańców dotyczą praktycznie każdej sfery życia miasta. Są takie tematy, jak: budowa i remonty dróg; sygnalizacja świetlna; chodniki; spowalniacze ruchu; plenerowe siłownie; festyny spółdzielcze i parafialne; zdobienie ścian graffiti; place zabaw; zagospodarowanie terenów rekreacyjnych i parków; imprezy kulturalne; pomoc osobom potrzebującym; ogólnomiejskie cykliczne zawody sportowe; edukacja najmłodszych; obiekty sportowe; ścieżki rowerowe; ekrany akustyczne; tablice upamiętniające ważne wydarzenia historyczne i wiele innych.

Co będzie się działo dalej?
Natychmiast po wprowadzeniu danych do komputera zacznie się weryfikacja złożonych wniosków.

- Sprawdzimy, czy wszystkie wnioski są wypełnione zgodnie z regulaminem, czy proponowane zadania należą do zadań własnych gminy lub powiatu, czy nie są sprzeczne z obowiązującymi w Toruniu planami i programami działania - wyjaśnia Piotrowicz. - W razie wątpliwości będziemy kontaktować się z autorami wniosków.

Miejscy urzędnicy bedą także weryfikować koszty realizacji poszczególnych propozycji. Wszystkie projekty, które przejdą pomyślnie weryfikację zostaną wpisane na listę przyjętych i przeznaczonych do głosowania. Jeżeli zdarzą się projekty niespełniające wymogów formalnych lub merytorycznych umieścimy je na liście projektów odrzuconych (wraz z uzasadnieniem).

Wyniki sprawdzenia wniosków poznamy do 21 stycznia 2014 r.
Głosowanie rozpocznie się 25 stycznia 2014 r.Urząd Miasta Torunia

Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

http://www.torun.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją