dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Święty Mikołaj prezenty wiezie, ale czy wszyscy dostaną to czego najbardziej chcą?
MoneyGram dostawca usług szybkich przekazów pieniężnych
 Święty Mikołaj prezenty wiezie, ale czy wszyscy dostaną to czego najbardziej chcą?


Najczęściej czytane
Święty Mikołaj prezenty wiezie, ale czy wszyscy dostaną to czego najbardziej chcą?

opublikowany: piątek, 27 grudzień 2013 / źródło: Lenovo Technology B.V. Sp. zo.o.

Raport na temat zwyczajów świątecznych Polaków wykazuje, że nie. Boże Narodzenie to tradycyjnie czas poświęcony rodzinie i obdarowywania bliskich prezentami. Wg raportu firmy Deloitte, w 2013 46% Polaków najchętniej znalazłoby pod choinką gotówkę.

Przeczytaj także
LENOVO PUBLIKUJE WYNIKI ZA DRUGI KWARTAŁ ROKU FINANSOWEGO 2013/14

Reprezentacja Polski na podium Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej MoneyGram Nations CupReprezentacja Polski na podium Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej MoneyGram Nations Cup

Wrześniowa promocja na pamięci masowe Lenovo

Lenovo powiększa ofertę komputerów o nowe rozkładane modele Yoga i modele Flex

Nowy smartfon i tablet Lenovo to połączenie inteligencji i elegancji

Ultrabooki Lenovo ThinkPad z serii T, X i S działają jeszcze dłużej na baterii

Lenovo publikuje wyniki finansowe za 1Q roku finansowego 2013/14

Oświadczenie Lenovo na temat najnowszych rankingów branży PC

100.000 osób mówi Lenovo Polska: Lubię to!100.000 osób mówi Lenovo Polska: Lubię to!

Zrób to z Lenovo! Czas Noviki.Zrób to z Lenovo! Czas Noviki.

Agencja Studio 111 odpowiedzialna za projekt „Zrób to z Lenovo”.Agencja Studio 111 odpowiedzialna za projekt „Zrób to z Lenovo”.

Zrób to z Lenovo! Czyli zupełnie nowa odsłona światowej marki.Zrób to z Lenovo! Czyli zupełnie nowa odsłona światowej marki.

Zostań kierowcą rajdowym z Lenovo i RMF 4Racing Team Zwycięzca poprowadzi samochód w Baja Challenge

Antropologia – nowe oblicze analizy potrzeb klientów, triumf personalizacji w erze globalizacji

Lenovo publikuje wyniki finansowe za 2012/13 rok


Niestety tylko 11% z nas planuje dać taki prezent.
W Polsce tradycja dawania prezentów na Wigilię sięga XVIII wieku. Wówczas prezenty dostawały tylko dzieci, a dawano tylko słodycze i symboliczne drobiazgi. Obecnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia wręczamy najbliższym bardzo wyszukane i często drogie prezenty. Z drugiej strony okazuje się, że w tym roku wśród ankietowanych Polaków po raz pierwszy wygrał pragmatyzm – najchętniej otrzymalibyśmy gotówkę. Jest to ciekawe, gdyż do tej pory byliśmy jedynym narodem w Europie, który na pierwszym miejscu stawiał książki, następnie kosmetyki i biżuterię.
Najprawdopodobniej doświadczenia z nietrafionymi prezentami doprowadziły do takich rezultatów ankiety.
Skoro gotówka jest najbardziej pożądanym upominkiem, jaki możemy otrzymać na gwiazdkę, warto zauważyć, że gotówka również jest najwygodniejszym prezentem jaki możemy komuś ofiarować. Idealnie byłoby wręczyć kopertę z banknotami osobiście, jednak dla wielu pracujących za granicą osób takie rozwiązanie jest niemożliwe. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się międzynarodowy transfer pieniężny MoneyGram – poza-bankowa usługa finansowa, polegająca na wpłacie gotówki w jednym kraju i możliwości wypłacenia jej już po 10 minutach w drugim. Transfery pieniężne są atrakcyjnym rozwiązaniem dla emigrantów – nie wymagają posiadania konta bankowego w obcym kraju, a opłaty za międzynarodowy przekaz MoneyGram są bardzo przystępne. MoneyGram zebrał bardzo pochlebnie opinie o swoich usługach. Klienci docenili gwarancję bezpieczeństwa przekazu pieniężnego bez względu na miejsce pobytu, szybkość i dostępność transakcji.
Procedura wysyłania gotówki z okazji Świąt jest bardzo prosta. Należy tylko udać się do agenta MoneyGram – najczęściej mieści się on w okienku w bankowym lub poczcie za granicą. Później trzeba wypełnić prosty formularz wysyłki, przekazać pieniądze i uiścić opłatę manipulacyjną. Na formularzu można również umieścić życzenia lub dowolną informację złożoną z 10 słów. Teraz trzeba tylko zawiadomić odbiorcę o nadaniu przekazu i podać mu numer referencyjny, który wcześniej otrzymaliśmy od agenta. W ciągu 10 minut pieniądze będą gotowe do odebrania.
Według danych opublikowanych przez GUS wynika, że poza granicami kraju przebywa obecnie około 2.130.000 Rodaków. Najwięcej osób wyemigrowało z woj. śląskiego (prawie 231 tys.), małopolskiego (187 tys.) i woj. dolnośląskiego (181 tys.). Najistotniejszy powód wyjazdów Polaków w latach od 2004 do końca 2012 to chęć podjęcia pracy oraz możliwość poprawy sytuacji finansowej swojej i swojej rodziny.
Zdecydowana większość Polaków, którzy decydują się na życie poza granicami RP, wybiera pobyt w krajach członkowskich UE. Mapka obrazuje liczbę emigrantów przebywających za granicą powyżej 3 miesięcy na 1000 mieszkańców danego województwa (źródło: stat.gov.pl)
Aktualne badania rynku wykazują, że przeciętna polska rodzina planuje wydać na prezenty i jedzenie z okazji Świąt Bożego Narodzenia 1150 zł. Należy się spodziewać, że część tych środków będzie pochodziła z przekazów zagranicznych.
Więcej o informacji na temat szybkiego przekazu pieniężnego na www.moneygram.com .

Kontakt dla mediów:
Kasia Łankiewicz
Agencja 21
Katarzyna.lankiewicz@agencja21.pl
Tel. 22-511-13-80Lenovo Technology B.V. Sp. zo.o.

Al. Krakowska 271
02-133 Warszawa

http://www.lenovo.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Agencja 21


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją