dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Schneider Electric o przyszłości Smart City i Smart Grid podczas VIII Forum Energetycznego
 Schneider Electric o przyszłości Smart City i Smart Grid podczas VIII Forum Energetycznego


Najczęściej czytane
Schneider Electric o przyszłości Smart City i Smart Grid podczas VIII Forum Energetycznego

opublikowany: niedziela, 29 grudzień 2013 / źródło: Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

VIII Forum Energetyczne, które odbyło się w dniach 16-18 grudnia w Sopocie, poświęcone było m.in. idei Smart City (Inteligentnych Miast) oraz przyszłości Smart Grid (Inteligentne Sieci Elektroenergetyczne) w Polsce i na świecie.

Przeczytaj także
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej

Schneider Electric zaprosił do Niemiec na niezwyky event „The Next Generation” MachineStruxure!Schneider Electric zaprosił do Niemiec na niezwyky event „The Next Generation” MachineStruxure!

Ruszyła czwarta edycja konkursu Go Green in the City organizowanego przez Schneider Electric

Schneider Electric wspiera program Solar Decathlon na całym świecie

Schneider Electric - najbezpieczniejszą firmą Małopolski

Podsumowanie Warsztatów Automatyki Schneider Electric Polska

Ponad 350 tys. osób skorzystało już z programu z zakresu zarządzania energią Energy University™

Pionierskie wdrożenie ogólnokrajowego systemu planowania Schneider Electric w Turcji

Zasilacze UPS do zadań specjalnych

Schneider Electric o inteligentnym budownictwie na międzynarodowej konferencji

Asfora uczyni Twoje życie łatwiejszym

Schneider Electric i Intel prezentują oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą centrów danych

Pilot do sterowania domem w Twoim telefonie

Schneider Electric Polska wprowadza nową serię kamer Sarix IP Pelco serii Professional oraz Enhanced

Inteligentny Dom na wyciągnięcie ręki


Czy unijna polityka klimatyczna i energetyczna do roku 2030 przyniesie oczekiwany kompromis w sprawie ochrony klimatu i rozwiązania uwzględniające energetyczne i ekonomiczne zróżnicowanie państw członkowskich oraz wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego? Jak przyśpieszyć integrację infrastruktury energetycznej? Gdzie jest przestrzeń na współpracę krajów regionu Europy Środkowej? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy Forum.
W panelu dyskusyjnym pt. Smart Cities: koszty przyszłych korzyści udział wzięli m.in.: Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska, Philip Turner, Manager Ds. Zrównoważonego Rozwoju w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Transportu Publicznego w Wielkiej Brytanii oraz Anh Vu, Dyrektor ds. Smart Cities, Réseau et Marché de l'Electricité (ERDF) we Francji.
- Miasta, które zajmują zaledwie 2% powierzchni Ziemi są miejscem zamieszkania 50% ludzi na świecie. Przypada na nie 80% globalnej emisji CO2 oraz 75% globalnego zużycia energii. Zwiększenie efektywności energetycznej staje się więc największym wyzwaniem, z którym musimy się zmierzyć. Koncepcja promowana przez Schneider Electric zakłada, że miasta powinny być nie tylko inteligentne. Powinny stać się zielone, efektywne, przyjemne do życia, jednym słowem zrównoważone. – powiedział podczas panelu Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska.
Kolejnym ważnym tematem poruszanym podczas VIII Forum Energetycznego był Smart Grid. Wojciech Świątek, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Schneider Electric wziął udział w panelu pt. Smart Grid i inne innowacyjne rozwiązania w energetyce.
- Smart Grid jest głównym elementem w Smart City, szczególnie wspieranym przez Schneider Electric. Łączy ono elektryczność i infrastrukturę IT, integrując wszystkich uczestników rynku energetycznego: producentów, operatorów, konsumentów (zarówno indywidualnych, jak i przemysłowych), aby efektywnie zrównoważyć popyt i dostarczyć coraz bardziej zaawansowane sieci. Do prawidłowego funkcjonowania konieczna jest nieustanna i prawidłowa komunikacja między uczestnikami rynku energii. Chodzi więc o dostarczanie niezawodnych usług energetycznych przy jednoczesnym obniżaniu kosztów i zwiększeniu efektywności. Rozwiązania Smart Grid wspomagają miasta w zarządzaniu rosnącym popytem na energię elektryczną, łączą odnawialne źródła energii z siecią energetyczną, a także podnoszą standard usług dzięki zwiększonej wydajności sieci oraz zmniejszeniu konsumpcji i ograniczeniu emisji zanieczyszczeń środowiska naturalnego – powiedział podczas spotkania Wojciech Świątek.
Uczestnicy panelu zgodzili się, że dla pełnej implementacji Smart Grid niezbędne są aktualizacja polityki energetycznej państwa, współpraca uczestników rynku oraz zdecydowane działania rządu i parlamentu w tworzeniu rozwiązań legislacyjnych.
Forum Energetyczne to konferencja polityczno – biznesowa skupiająca najważniejsze nazwiska ze świata polityki i gospodarki. W tegorocznej edycji uczestniczyło około 800 osób z Polski i z zagranicy: politycy, biznesmeni, eksperci ds. energetyki.Schneider Electric Polska Sp. z o.o.
Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

02-135 Warszawa
ul. Iłżecka 24
tel. 022 511 82 00
fax: 022 511 82 02

http://www.designdladomu.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Monday PR G.Miller, E.Mittelstaedt, sp.j.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją