dzisiaj jest niedziela, 22 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
 Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP


Najczęściej czytane
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP

opublikowany: wtorek, 31 grudzień 2013 / źródło: Skanska Residential Development Poland

Państwowa Inspekcja Pracy w Warszawie rozstrzygnęła tegoroczną edycję konkursu „Buduj bezpiecznie”. II miejsce w konkursie zajęła prowadzona przez Skanska budowa osiedla Park Ostrobramska.

Ogłoszenie wyników konkursu „Buduj bezpiecznie” przez PIP w Warszawie odbyło się 16 grudnia 2013 roku. Tego dnia warszawski PIP podsumował konkursy i inne inicjatywy promujące bezpieczeństwo pracy, a także działania prewencyjne, mające miejsce w 2013 roku.

Bezpieczna budowa Park Ostrobramska

W tegorocznej edycji konkursu PIP „Buduj bezpiecznie” w Warszawie została nagrodzona m.in. Skanska. Firma zajęła w konkursie II miejsce za budowę osiedla mieszkaniowego Park Ostrobramska. Inwestorem projektu jest Skanska Residential Development Poland, a generalnym wykonawcą Skanska S.A. Osiedle powstaje przy ulicy Ostrobramskiej 75 w warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Budowa osiedla podzielona jest na kilka etapów. W ramach I etapu od strony ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego powstaną dwa budynki: siedmio- i trzynastokondygnacyjny o łącznej liczbie 298 mieszkań. Powierzchnia użytkowa mieszkań w ramach I etapu wynosi ok. 16 tys m kw.
– Jestem dumny, że doceniono nasz wkład pracy włożony w bezpieczeństwo na tym projekcie – mówi Artur Jagodziński Menadżer Projektu Skanska. Należy podkreślić fakt, że tylko współpraca pomiędzy inwestorem, a wykonawcą i spojrzenie w tym samym kierunku w zakresie bezpieczeństwa może owocować takim wyróżnieniem, dodaje Artur Jagodziński. Nagrodę za I i III miejsce otrzymały w tegorocznej edycji konkursu budowy Warbudu za budowę szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów w Warszawie i Tebodin Poland za przebudowę i rozbudowę fabryki L’Oreal w Kaniach k/Pruszkowa. W tym roku do konkursu wpłynęły zgłoszenia z 11 projektów.

Buduj bezpiecznie

Branża budowlana należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy w 2012 r. w budownictwie doszło do 115 śmiertelnych wypadków. Przyczyn wypadków jest wiele – to brak odpowiednich kwalifikacji pracowników, nieprzestrzeganie zasad BHP, oszczędzanie na zabezpieczeniach. Organizowany przez PIP „Buduj bezpiecznie” ma na celu upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Konkurs przyczynia się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.

BHP w Skanska

Skanska jako pracodawca jest zobowiązana do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy dla wszystkich osób zatrudnionych przez firmę czy współpracujących z nią. Bezpieczeństwo to jedna z zasad w ramach strategii Skanska. Dlatego właśnie Skanska podejmuje wiele działań, aby zapewnić bezpieczne warunki pracy na prowadzonych przez siebie budowach. Skanska posiada wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy. W 2011 roku w Skanska wprowadzone zostały Standardy BHP, określające minimalne wymagania z zakresu bezpieczeństwa pracy, jakie należy spełnić przygotowując oraz prowadząc pracę na każdym stanowisku. Od 2008 roku w szkołach zlokalizowanych w pobliżu budów Skanska prowadzi kampanię „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Jej celem jest uczenie dzieci bezpiecznego poruszania się po drogach, uświadamianie zagrożeń związanych z placem budowy oraz popularyzacja noszenia odblasków.

Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

Skanska jest również jednym z założycieli i sygnatariuszy działającego od 2010 roku Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Jest ono inicjatywą zawiązaną przez siedmiu generalnych wykonawców: Bilfinger Infrastructure, Budimex, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Polimex Mostostal, Skanska i Warbud, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich budowach. W październiku br. do grupy firm walczących o zero wypadków na polskich budowach dołączyła kolejna duża firma budowlana, Mota- Engil.Skanska Residential Development Poland
Skanska Residential Development Poland

Al. Jana Pawła II 19
00-854 Warszawa

http://www.skanska.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
PR Premium


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją