dzisiaj jest niedziela, 22 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Tikkurila Nostalgia
 Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia


Najczęściej czytane
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia

opublikowany: wtorek, 31 grudzień 2013 / źródło: Tikkurila - Tikkurila Polska

Drewno jest jednym z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w aranżacji wnętrz. Drewniane podłogi, meble, panele czy inne elementy będą przez wiele lat zachwycały swym naturalnym pięknem, o ile będziemy właściwie o nie dbać.

Przeczytaj także
Łagodna elegancja. Paleta off white z kolekcji Tikkurila Optiva.Łagodna elegancja. Paleta off white z kolekcji Tikkurila Optiva.

Subtelna miękkość barw. Nostalgiczne beże i brązy z kolekcji Tikkurila Optiva.Subtelna miękkość barw. Nostalgiczne beże i brązy z kolekcji Tikkurila Optiva.

Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie. Aranżacje przedpokoju z Beckers Designer Colour.Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie. Aranżacje przedpokoju z Beckers Designer Colour.

Farba Tikkurila Otex Adhesion Primer - gruntowanie problematycznych powierzchniFarba Tikkurila Otex Adhesion Primer - gruntowanie problematycznych powierzchni

Łatwe malowanie – poradnik Jedynki®. Malowanie ścian i sufitówŁatwe malowanie – poradnik Jedynki®. Malowanie ścian i sufitów

Marka Tikkurila na Łódź Design FestivalMarka Tikkurila na Łódź Design Festival

Nowość – Tikkurila Valtti Super Guard. Skuteczna i trwała ochrona drewna.Nowość – Tikkurila Valtti Super Guard. Skuteczna i trwała ochrona drewna.

Maluj z Jedynką®. Poradnik malowania w serwisie www.farbyjedynka.plMaluj z Jedynką®. Poradnik malowania w serwisie www.farbyjedynka.pl

Tikkurila wspiera WIOSKI ŚWIATA Park Edukacji Globalnej. Radosne poznawanie świataTikkurila wspiera WIOSKI ŚWIATA Park Edukacji Globalnej. Radosne poznawanie świata

Nadaj swemu życiu barw – Tikkurila inspiruje już od 150 lat!Nadaj swemu życiu barw – Tikkurila inspiruje już od 150 lat!

Tikkurila w „Dekoratorni” Kreowanie pięknych wnętrzTikkurila w „Dekoratorni” Kreowanie pięknych wnętrz

Trendy, kolory, inspiracje. Blog Tikkurila i ColorVoyant®LLCTrendy, kolory, inspiracje. Blog Tikkurila i ColorVoyant®LLC

Złoty Laur Konsumenta 2011 dla marki TikkurilaZłoty Laur Konsumenta 2011 dla marki Tikkurila

Magia wnętrza z Be Special DecorMagia wnętrza z Be Special Decor

Tikkurila w Dekoratorni - to już niemal 100 wspólnych projektów


Drewno jest materiałem stosunkowo wytrzymałym, jednak – z upływem czasu – ulega naturalnym zmianom i zużyciu. By na długo zachować piękny wygląd wykonanych z niego przedmiotów, należy je odpowiednio pielęgnować. Właściwą ochronę i dekorację pomogą zapewnić wysokiej jakości preparaty - odpowiednio dobrane do poszczególnych elementów wykończenia i wyposażenia.

Podłogi – olej do podłóg Tikkurila Nostalgia Floor Oil
Naturalny, bezbarwny olej, na bazie wosków carnauba i candelila zapewnia drewnianym podłogom trwałość oraz odporność na zabrudzenia i wodę. Pogłębia kolor i podkreśla strukturę drewna. Pomalowana olejem powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości.

Sposób stosowania
Powierzchnię przeznaczoną do malowania dokładnie oczyszczamy z brudu i kurzu i pozostawiamy do wyschnięcia. Pozostałości starych powłok z farby, lakieru bądź oleju usuwamy poprzez szlifowanie lub cyklinowanie, a następnie odkurzamy. Olej nakładamy za pomocą pędzla, szmatki lub natrysku (w warunkach domowych zalecane jest olejowanie poprzez tzw. wcieranie za pomocą pędzla lub szmatki). Po nałożeniu pierwszej warstwy, czekamy 5-10 minut do wchłonięcia w drewno. Po tym czasie, usuwamy pozostałości niewchłoniętego oleju. Powierzchnię pozostawiamy na 12 godzin do wyschnięcia, po czym powtarzamy aplikację. Polerowanie wykonujemy dopiero po nałożeniu ostatniej warstwy. Podłoga jest gotowa do użycia po upływie 24 godzin. Powierzchnie pokryte olejem czyścimy delikatnie wilgotną gąbką lub ściereczką z dodatkiem neutralnego detergentu.

Meble i ściany – wosk Tikkurila Nostalgia Wood Wax
Ochronno-pielęgnacyjny płynny wosk, zawierający naturalny wosk carnauba, impregnuje i tworzy odporną na wodę i zanieczyszczenia powłokę.

Sposób stosowania
Powierzchnię oczyszczamy z brudu i kurzu, zwilżamy delikatnie wodą i pozostawiamy do wyschnięcia. Wystające włókna drewna szlifujemy, a powstały pył dokładnie usuwamy. Ostrożnie mieszamy wosk i za pomocą pacy z piany, gąbki, pędzla lub szmatki nakładamy 1-2 warstwy w kierunku słojów drewna. Niewielkie powierzchnie możemy malować jednorazowo, przy dużych należy malować po 1 – 2 panele równocześnie, dla uzyskania jednolitego koloru. Kolejną warstwę możemy nakładać po 1-2 godzinach. Po nałożeniu wosku powierzchnia powinna być użytkowana ostrożnie, gdyż produkt uzyskuje ostateczną trwałość po ok. miesiącu. Zabrudzenia usuwamy za pomocą wilgotnej szmatki i neutralnego detergentu.

Zabawki – olej Tikkurila Nostalgia Beeswax Oil
Ochronny olej do drewna, składający się z czystych olejów roślinnych i wosku pszczelego odżywia włókna drewna, oraz przywraca jego naturalny wygląd i strukturę. Tworzy odporną na zabrudzenia powierzchnię.

Sposób stosowania
Powierzchnię przeznaczoną do malowania dokładnie oczyszczamy. Jeśli to konieczne – również szlifujemy. Dokładnie usuwamy stare powłoki farby, lakieru lub oleju oraz odkurzamy. Olej rozprowadzamy za pomocą gładkiej szmatki lub pędzla. Pozostawiamy do wchłonięcia na ok. 30 minut, a pozostałości niewchłoniętego oleju usuwamy. Całość polerujemy gładką szmatką w kierunku słojów drewna. Po nałożeniu oleju powierzchnia powinna być użytkowana ostrożnie przez 1-3 dni, gdyż produkt zyskuje ostateczną trwałość po ok. 2 tygodniach. Zabrudzenia usuwamy za pomocą wilgotnej szmatki i neutralnego detergentu.Tikkurila - Tikkurila Polska

ul. Ignacego Mościckiego 23
39-200 Dębica
tel. 0801 88 99 85
tel (022) 310 95 55

http://www.tikkurila.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
PUBLINK, Public Relations Agency


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją