Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 6S?

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 6S?

- Kategorie : Poradniki

Wymiana baterii w iPhone po gwarancji

iPhone jest objęty gwarancją przez 1 rok od daty zakupu i ta obejmuje wyłącznie wady produkcyjne. Inne uszkodzenia, w tym spowodowane nieautoryzowanymi modyfikacjami, nie są objęte gwarancją. W takim przypadku serwis nie jest uprawniony do przyjęcia takiego urządzenia do naprawy, nawet odpłatnie. Gwarancję urządzenia można sprawdzić podając numer seryjny w witrynie Apple. Jeśli twoje urządzenie nie jest już objęte gwarancją, serwis może zaoferować odpłatną naprawę. W ramach naprawy odpłatnej oferuje modułową wymianę wadliwych części. Przed skontaktowaniem się z centrum serwisowym zapisz ważne informacje, wykonując kopię zapasową. Jest to konieczne, ponieważ podczas serwisu może nastąpić skasowanie danych. Pamiętaj, że każda naprawa Iphone 6s jest obarczona pewnym ryzykiem, a żaden punkt usług nie odpowiada za bezpieczeństwo danych.

Wytrzymałość baterii każdego nowoczesnego urządzenia ma swoje granice. Dlatego po dużej liczbie cykli ładowania bateria iPhone'a, MacBooka lub innego urządzenia bardzo szybko się rozładowuje. Technologia Apple wykorzystuje obecnie baterie litowe o maksymalnym okresie użytkowania wynoszącym dwa lata. A bateria, ze względu na krytyczny spadek żywotności, często musi być wymieniana nawet po roku aktywnego użytkowania. Aby rozwiązać ten problem, nie kontaktuj się z wątpliwymi warsztatami, które oferują naprawy za połowę ceny. Tanie części niespełniające norm najczęściej nie cechują się długą żywotnością. Ważne są też umiejętności pracowników serwisu. Ważny jest nie tylko demontaż urządzenia, ale również jego prawidłowy montaż po wymianie jakichkolwiek elementów. Zwróć uwagę na utylizacje baterii. Wszystkie baterie są wyrzucane osobno - nie ze zwykłymi odpadami. Dowiedz się, czy serwis prawidłowo pozbywa się baterii. Oczywiście w przypadku podejrzanych punktów usługowych nie ma nawet mowy o recyklingu i utylizacji. Jednak kontaktując się z odpowiednim serwisem, możesz mieć pewność, że twoja stara bateria nie będzie szkodzić środowisku.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 6s

Wymiana baterii kosztować nas będzie od 150 do 300 złotych. Cena zależy od reputacji serwisu. Odpowiedni warsztat na pewno wystawi gwarancję na każdą operację. Na przykład przy wymianie baterii jest to sześć miesięcy.

Krytyczna liczba cykli nie jest aż tak duża: 500 dla iPhone'a, iPada i MacBooka przed 2009 rokiem oraz 1000 dla MacBooka po 2009 roku. Po tych wartościach urządzenia mogą być dalej użytkowane, ale w tym przypadku rzeczywista pojemność osiąga mniej niż 80% deklarowanej i gwałtownie spada. Najlepszym sposobem na przetestowanie czasu cyklu dowolnego urządzenia z systemem iOS lub MacBooka jest aplikacja OS X CocoBattery. Z każdym cyklem rozładowania-ładowania nieuchronnie zmniejsza się wydajność baterii smartfona. Jednak jest to ledwo zauważalne, dopóki zużycie baterii nie osiągnie wartości krytycznych. Kiedy twój iPhone wyczerpuje się znacznie szybciej niż wcześniej lub wyłącza się na mrozie przy 20-40% naładowaniu, czas pomyśleć o wymianie baterii. Kiedy bateria iPhone'a staje się szczególnie słaba, zaczyna się powiększać. Dzieje się to stopniowo, ale przy pierwszych manifestacjach musisz skontaktować się ze specjalistami. W najlepszym razie zaniechanie jest obarczone zepsutym wyświetlaczem, deformacją obudowy smartfona, w najgorszym - nawet eksplozją.

Niekończąca się liczba negatywnych historii w Internecie, sugerują, że w żadnym wypadku nie należy kierować się minimalnymi kosztami. Korzystanie z podejrzanych, tanich usług spowoduj, że finalnie przepłacisz, stracisz cenny czas lub po naprawie otrzymasz uszkodzone urządzenie. Aby uniknąć potencjalnych problemów, należy okresowo monitorować stan baterii iPhone'a, a także zlecać jej wymianę w odpowiednim czasie przez wykwalifikowane centrum serwisowe. Ważne jest, aby ładować urządzenie tylko oryginalną ładowarką. Jeśli spróbujesz zastąpić ją tanim analogiem, Power Bankiem lub ładowarką samochodową – przyśpieszysz zużycie baterii. Ta szybko się wyczerpie.

Wilgoć jest wrogiem nie tylko baterii, ale i całego wypełnienia iPhone’a. I pomimo tego, że twórcy upierają się przy wodoodporności telefonu, to jest to częsta awaria technologii Apple,a zwłaszcza baterii. Jeśli oblałeś telefon kawą, wyprałeś go z ubraniami lub wrzuciłeś do wody, to pierwszą rekomendacją jest wyłączenie telefonu. Prąd + woda = zwarcie, co prowadzi do tego, że musisz kupić nowy telefon. W każdym z tych przypadków, najpewniej najbardziej ucierpi bateria smartfona, dlatego dobrym pomysłem jest oddanie urządzenia do przeglądu. Jeśli wilgoć dostanie się do wnętrza urządzenia, nie jest to sprawa gwarancyjna, więc Apple nie wymieni ci baterii.

Udostępnij

Dodaj komentarz