Systemy operacyjne
Systemy operacyjne

Systemy operacyjne

System operacyjny (OS) to zestaw programów komputerowych, które zarządzają zasobami systemowymi komputera, takimi jak pamięć, dyski twarde, urządzenia wejściowe i wyjściowe, i udostępniają je programom aplikacyjnym. System operacyjny tworzy w ten sposób interfejs pomiędzy komponentami sprzętowymi a oprogramowaniem aplikacyjnym użytkownika. Systemy operacyjne składają się zazwyczaj z jądra (niem.: Kernel), które zarządza sprzętem komputerowym, oraz specjalnych programów, które po uruchomieniu wykonują różne zadania. Zadania te obejmują załadunek sterowników urządzeń. Systemy operacyjne można znaleźć w prawie wszystkich rodzajach komputerów: jako systemy operacyjne czasu rzeczywistego na komputerach procesowych i systemach wbudowanych, na komputerach osobistych, tabletach, smartfonach oraz na większych systemach wieloprocesorowych, takich jak serwery i komputery mainframe.

Podkategorie

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Aktywne filtry

Windows 10 Home

Recenzje: 0

Oryginalny Windows 10, prawdziwe zalety Uzyskaj najlepsze możliwe wrażenia z komputera - tylko z oryginalną wersją systemu Windows 10.

Cena 512,19 zł
W magazynie

Windows 10 Pro

Recenzje: 0

Zaprojektowany jako podstawa nowoczesnego miejsca pracy, Windows 10 Pro posiada narzędzia biznesowe, których Twój zespół potrzebuje do jeszcze inteligentniejszej pracy.

Cena 893,50 zł
W magazynie