Jaki antywirus wybrać na telefon? Ranking

Jaki antywirus wybrać na telefon? Ranking

- Kategorie : Testy i recenzje

Smartfony weszły do powszechnego użytku i prawdopodobnie zostaną z nami na stałe. Co jakiś czas powstają nowe modele, jednak niewiele jest już w stanie zaskoczyć użytkowników, duże wyświetlacze i mocne podzespoły to już standard. Większość z nas również powszechnie wykorzystuje internet w telefonach. Przeglądamy strony www, rozmawiamy przez komunikatory czy wysyłamy maile. Internet w telefonie, aby móc wykorzystać pełnię jego możliwości, jest praktycznie niezbędny. Czy jednak surfując po sieci zawsze pamiętamy o bezpieczeństwie? Wiedza ta nadal nie jest powszechna, ale fakty są takie, że coraz częściej ofiarami złośliwego oprogramowania i hakerów padają właśnie użytkownicy telefonów. Specjaliści szacują, że najczęściej ofiarami ataku na telefony komórkowe są osoby posiadające smartfony z najpopularniejszym oprogramowaniem – Google Android. Podobnie jak właściciele komputerów, muszą oni chronić się przed kradzieżą danych, śledzeniem w internecie czy ochroną haseł. Aby móc swobodnie korzystać ze wszystkich uroków internetu warto zainstalować na telefonie odpowiedni antywirus. Który najlepiej wybrać?

Czym jest antywirus na telefon?

Antywirus to specjalna aplikacja chroniąca telefon przed atakami z zewnątrz. Zazwyczaj nie różni się niczym od innych aplikacji. Skrót do niego możemy umieścić na głównym ekranie telefonu. Aplikacja działa zarówno podczas bezpośredniego uruchomienia, jak i w tle, nieustannie czuwając nad bezpieczeństwem telefonu i posiadanych plików.

Jak działają antywirusy na telefon?

Antywirus na telefon to specjalne oprogramowanie, które pomaga wyłapywać zagrożenia pochodzące z sieci. Antywirusy działają zazwyczaj na dwa sposoby – z jednej strony skanują wszystkie materiały pochodzące z sieci – maile z załącznikami, linki, witryny www i informuje o potencjalnym zagrożeniu, z drugiej strony skanuje pliki telefonu i wyłapuje zachodzące anomalie. Jeśli wykryje duplikowanie plików, czy zapytanie o dostęp do chronionych plików poinformuje o tym użytkownika.

Jaki antywirus na telefon wybrać?

Warto wybrać jak najbardziej aktualny antywirus, z bieżącego roku, gdyż baza wirusów niestety jest nieustannie poszerzana przez hakerów. Warto więc postawić na antywirusa, który gwarantuje dostęp do ciągłych aktualizacji. Należy również zwrócić uwagę na ilość zabieranego miejsca przez program, aby w trakcie działania za bardzo nie spowalniał urządzenia.

Ranking antywirusów na telefon 2020

       AVAST Ultimate

Firma AVAST specjalizuje się w produkcji najlepszych antywirusów na świecie. Produkt przeznaczony na komórki zapewnia pełną ochronę anty-malware i osobistą. Użytkownik może dodatkowo zabezpieczyć swoje zdjęcia i multimedia przy pomocy PINu, ukryć swoją aktywność online, blokować wszystkie potencjalne zagrożenia, oraz zapewnić zdalną kontrolę urządzenia. Program wykonuje regularne skanowanie i zabezpiecza wszystkie luki w systemie, sprawdza bezpieczeństwo sieci Wi-Fi, wykrywa złośliwe aplikacje jeszcze przed instalacją. To z pewnością oprogramowanie warte uwagi.

       AnyTrans for iOS

To specjalna aplikacja ułatwiająca przesyłanie plików między urządzeniami wyposażonymi w system iOS bezpośrednio na komputery PC lub MAC. Ułatwienie polega na tym, że wystarczy zainstalować ten program na komputerze, a na telefonie jedynie potwierdzić, że jest to sparowane urządzenie. Program zapewnia szybkie przesyłanie danych, bez konieczności łączenia przy pomocy kabla, czy wykorzystywania drogi mailowej. AnyTrans for iOS bardzo dobrze radzi sobie również z większymi plikami multimedialnymi, takimi jak filmy. Wszystkie przesyłane pliki są skanowane, dlatego nie ma szans, aby zainfekowane dane dostały się do komputera.

       AnyTrans for Android

To bardzo podobny program do poprzednio wspominanego ułatwiający transfer plików między telefonem a komputerem. Oprogramowanie pomaga w sprawnej synchronizacji urządzeń z systemem Android. Dzięki temu przesyłanie plików jest bardzo łatwe i szybkie. Aplikacja ma bardzo przejrzyste menu, dzięki czemu nawet początkujący użytkownik będzie wiedział jakie działania należy wykonać.

       Bitdefender Mobile Security for Android

To antywirus przeznaczony specjalnie do telefonów wyposażonych w system Android. Oprogramowanie można wykorzystać także do ochrony tabletów. Program pozwala na zdalną lokalizację smartfona oraz wyczyszczenie danych telefonu na wypadek kradzieży czy zgubienia. Ponadto Bitdefender Mobile Security for Android sprawdza czy sieć Wi-Fi z której aktualnie korzystamy będzie dla nas bezpieczna. Oprócz tego program nie obciąża systemu, a także nie wpływa na żywotność baterii. To bardzo dyskretny antywirus, który pozwala na pełną ochronę sprzętu.

       AVG Ultimate

Program AVG zabezpiecza telefon i tablet przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, złodziejami. Antywirus nie dość, że zapewnia pełną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem to także pozwala zabezpieczyć telefon na wypadek kradzieży. Dzięki instalacji programu możemy zlokalizować telefon, zablokować dostęp do przechowywanych plików, a nawet uruchomić alarm. To program, który dba o bezpieczeństwo telefonu w pełnym zakresie – na wypadek ataku hakerów i kradzieży.

Udostępnij

Dodaj komentarz