dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
FM Logistic dla Grupy Sanofi

opublikowany: czwartek, 17 listopad 2011 / źródło: FM Logistic Polska

Firma FM Logistic podpisała nowy kontrakt z kolejnym klientem z branży farmaceutycznej. Projekt dla Grupy Sanofi realizowany w wyspecjalizowanym magazynie operatora w Błoniu k. Warszawy, rozpoczął się we wrześniu br.

FM Logistic od 2009 roku z powodzeniem rozwija usługi logistyczne dla sektora farmaceutycznego. Decyzja o wdrożeniu logistyki dla farmacji, pomimo związanych z tym ogromnych nakładów inwestycyjnych wydaje się być dobrym posunięciem strategicznym FM Logistic. Sanofi, to już kolejna firma , która zdecydowała się na współpracę z operatorem.Sanofi jest globalnym dostawcą usług zdrowotnych, zaangażowanym w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) oraz w Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi należy m.in. spółka Sanofi Pasteur, będąca największym na świecie producentem szczepionek oraz Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2010r. do Grupy Sanofi w Polsce dołączyła firma Nepentes S.A., uznany w branży polski producent leków oraz dermokosmetyków, a w lutym 2011r. firma Genzyme - producent leków stosowanych w chorobach rzadkich. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1300 osób, w tym ponad 300 w swoich dwóch zakładach produkcyjnych: w Chociwiu i w Rzeszowie. Według danych IMS, Grupa Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.
Firma FM Logistic będzie świadczyła na rzecz Grupy Sanofi w Polsce usługę kompleksowej obsługi magazynowej produktów leczniczych i dermokosmetyków. Składowanie i kompletacja produktów skierowanych do hurtowni, szpitali i aptek będzie odbywała się w temperaturze 15-25°C i 2-8°C. FM Logistic zapewni obsługę transportową między fabrykami Klienta a magazynem oraz między magazynem a odbiorcami.
- Cieszy nas, że konsekwentne działania całego zespołu FM Logistic, przynoszą wymierne efekty w postaci nowych kontraktów. Sektor farmaceutyczny, to szczególnie wymagająca branża, dlatego każdy projekt jest dla nas wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi swego rodzaju potwierdzenie oferowanej przez nas jakości – mówi Andrzej Pawlak, Dyrektor Handlowy w FM Logistic Polska.

_________________________________________________________________________________
FM Logistic jest założoną w 1967r. francuską firmą, posiadającą 53 centra logistyczne w Europie i Azji. W Polsce jest ich dziewięć: Mszczonów, Parzniew, Błonie, Tomaszów Mazowiecki, Wolbórz, Wola Bykowska, Jarosty, Chorzów, i Olszowa. Główna siedziba firmy w Polsce mieści się w Mszczonowie pod Warszawą. FM Logistic realizuje usługi precyzyjnie dopasowane do oczekiwań klientów, m.in.: transport krajowy i międzynarodowy oraz szeroką gamę usług magazynowych i co-packingowych. Firma zatrudnia w Polsce 2700 osób, a w całej Europie blisko 13.000. FM Logistic w Polsce to 500 tysięcy miejsc paletowych, 450 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i flota licząca w sumie 2200 pojazdów.

Więcej informacji:
www.fmlogistic.com

Patrycja Sawicka

BLACK&WHITE PR/PRimoloko

ul. Bracka 25/B8

Warszawa 00-028

tel. 22 692 16 10

mobile. 506 181 076
FM Logistic Polska
FM Logistic Polska

96-320 Mszczonów
ul. Ługowa 30
tel. 046 857 00 01
fax: 046 857 00 05

http://www.fmlogistic.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Black & White PR


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją