dzisiaj jest środa, 25 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Wielkie odliczanie

opublikowany: czwartek, 24 listopad 2011 / źródło: Port Lotniczy Wrocław S.A.

Kibice odliczają dni do inauguracji UEFA Euro 2012™, a Wrocław czeka z niecierpliwością na otwarcie nowego terminalu lotniska. Do sportowego święta pozostało niecałe 200 dni, a do otwarcia portu już tylko 3%. Wszystkie prace zakończą się w grudniu.

Nowy terminal wrocławskiego lotniska jest gotowy w 97%. Prace, które pozostały do jego ukończenia można nazwać jedynie kosmetyką, bo cała infrastruktura jest już praktycznie gotowa. – Budowa nowego terminalu zakończy się do końca roku, a odbiory techniczne zaczną się na początku stycznia. To kiedy polecą z niego pierwsi pasażerowie będzie już zależało od służb, które podejmą procedury odbioru i ostatecznie dopuszczą obiekt do użytkowania – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W budynku terminalu rozpoczęło się już sprzątanie i porządkowanie pomieszczeń, a jednocześnie trwają rozruchy i testy sieci teletechnicznych i elektrycznych oraz systemów przeciwpożarowych i bezpieczeństwa. – Trwa także montaż urządzeń końcowych, jak kamery i czujki, a na podłogach pomieszczeń biurowych pojawiły się już wykładziny – mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu rozbudowy Portu Lotniczego Wrocław. 12 gate’ów, 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, 13 wind, 2 niezależne taśmociągi i 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa przeszło już rozruchy i czeka na pierwszych pasażerów.

Nowy terminal będzie wkrótce otwarty, ale już teraz błyszczy. To dlatego, że zakończył się montaż oświetlenia, nie tylko wewnątrz, lecz także na zewnątrz nowego gmachu. – Oświetlona została nie tylko szklana fasada budynku, ale również drzewka i krzewy oraz fontanna, które znajdują się na parkingu – mówi Przemysław Marcinkowski. Parking przed terminalem, który będzie mógł pomieścić 1100 samochodów, ma już gotową nawierzchnię, a w połowie listopada wybrano również jego zarządcę. Parking przed nowym terminalem to też nowe udogodnienia dla kierowców. - Wjazd będzie możliwy na trzy sposoby. Pozostanie ten tradycyjny - na podstawie pobrania biletu, ale wprowadzamy też nowości - nalepki albo karty zbliżeniowe, dzięki którym szlaban będzie się otwierał zdalnie. Możliwa będzie też identyfikacja pojazdów wjeżdżających na parking na podstawie numeru rejestracyjnego – wyjaśnia Przemysław Marcinkowski z Portu Lotniczego Wrocław. Nowością będzie też możliwość rezerwacji miejsc na parkingu online poprzez stronę internetową wrocławskiego lotniska.
W budynku pojawili się też pierwsi najemcy, którzy zaczęli dostosowywać pomieszczenia do swoich potrzeb.

Równolegle do prac wykończeniowych trwają już pierwsze przygotowania do wielkiej ceremonii, która uświetni otwarcie terminalu. Będzie z pewnością widowiskowo, ale szczegóły są póki co owiane tajemnicą.Port Lotniczy Wrocław S.A.
Port Lotniczy Wrocław S.A.

54-530 Wrocław
ul. Skarżyńskiego 36
tel. 071 35-81-100
fax. 071 35-73-973

http://airport.wroclaw.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
PR EXPERT


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją