dzisiaj jest piątek, 27 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Poczuj się jak na planie teledysku

opublikowany: poniedziałek, 28 listopad 2011 / źródło: Centrum Tańca Ananday

Badania dowodzą, że jesienią około 10% Polaków obserwuje u siebie spadek energii i dobrego nastroju. Niezwykle skutecznym remedium na sezonowe obniżenie formy jest ruch, a w szczególności taniec.

Jedną z najbardziej energetycznych technik jest MTV Dance, wybuchowa mieszanka różnych stylów, która napełnia pozytywną energią.

Taniec pobudza wydzielanie endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, które poprawiają nastrój i dodają chęci do życia. Tańcząc uwalniamy towarzyszące nam emocje, jednocześnie doskonaląc nasze relacje z innymi ludźmi. Wywiera to także korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego układu limfatycznego oraz wzmocnienie odporności, która jesienią jest szczególnie narażona na działanie drobnoustrojów i bakterii. Spośród różnorodnych technik i stylów tańca, wyróżnia się MTV Dance -
- forma, która może być pomocna w walce z sezonowym przygnębieniem.
MTV Dance wywodzi się z estradowej tradycji disco, gdzie muzykom podczas występu towarzyszy grupa taneczna. To show, który jest ilustracją hitów emitowanych przez najpopularniejsze stacje muzyczne z całego świata. Wbrew powszechnemu przekonaniu, ten styl nie jest zarezerwowany jedynie dla profesjonalistów. Obecnie MTV Dance wykonywać może każdy, zarówno osoby od dawna marzące o staniu w świetle reflektorów na planie teledysku, jak i te, które nie mają doświadczenia w tańcu. Nauka profesjonalnych układów choreograficznych, do tej pory obserwowanych jedynie na szklanym ekranie, na dobre zagościła w ofertach szkół tańca.
- MTV Dance to stosunkowo nowy trend, cieszący się dużą popularnością, nie tylko że względu na możliwość uczenia się tych samych układów, z którymi zmagają się największe gwiazdy muzyki. Jest to styl łączący w sobie elementy hip hopu, funky, lockingu, wackingu i jazzu, tworząc z nich całość w postaci starannie przemyślanej, profesjonalnej choreografii. Z naszego doświadczenia wynika, że MTV Dance jest dobrą propozycją dla tych, którzy nie potrafią zdecydować się na jeden styl, lubią różnorodność i nowe wyzwania- mówi Marta Nemś, menager Centrum Tańca Ananday w Krakowie.
Kurs tańca MTV to także okazja do zdobycia umiejętności, którymi można zabłysnąć na klubowych parkietach. Poznane w trakcie zajęć kroki taneczne dodają pewności siebie i pozwalają poczuć się swobodnie, o czym warto pamiętać szczególnie przed zbliżającą się zabawą sylwestrową i karnawałem. Dlatego zamiast podglądać gwiazdy tańca i muzyki, leżąc przed telewizorem, warto zapisać się na kurs MTV Dance, który nie tylko wzbogaci taneczne umiejętności, ale przede wszystkim poprawi samopoczucie i napełni pozytywną energią.
Maria OrganCentrum Tańca Ananday
Centrum Tańca Ananday

Ul. Bożego Ciała 10
31-059 Kraków
Tel. 662 324 766

http://www.ananday.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Benhauer


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją