dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Zapowiedź koncertu: Michał Grott & Pinnawela
Fot. Krzysztof Opaliński
 Zapowiedź koncertu: Michał Grott & Pinnawela


Najczęściej czytane
Zapowiedź koncertu: Michał Grott & Pinnawela

opublikowany: wtorek, 29 listopad 2011 / źródło: Penguin Records

3 grudnia, Artystka, która 14 marca wydała swoją drugą solową płytę „Renesoul”, wystąpi gościnnie w mieście Świecie (okolice Chełmna) na koncercie Michała Grotta.

Michał Grott to muzyk sesyjny, multiinstrumentalista oraz kompozytor, z którym Pinnawela miała okazję pracować już m.in. przy jego autorskim krążku „Grottmusic”, na którym pojawiła się w piosence „I’m Lost”.

Koncert odbędzie się o godz. 20.00, w Cafe Kultura, przy ul. Wojska Polskiego 139.

Paulina Przybysz

Dzieciństwo spędziła w szkołach muzycznych, kawiarniach i klubach, w których grała i zarabiała zanim jeszcze osiągnęła pełnoletniość. Tuż po maturze wsiadła do busa z zespołem Sistars i jeździła z chłopakami i siostrą przez kilka lat po Polsce i innych krajach koncertując i zgarniając wszystkie liczące się w kraju nagrody. Po zawieszeniu działalności zespołu nie wyobrażała sobie jak inaczej można funkcjonować, więc od razu zabrała się za swój solowy materiał. Pomysłów nie brakowało, album „Soulahili” (2007) zebrał świetne recenzje. Z chwilą wydania krążka wokalistka zaszła w ciążę i zaczęła jak określa „prawdziwe życie”. Nastał intensywny czas przewartościowań przeprowadzek i zmian. Album traktowany jest przez autorkę jak pamiętnik, co owocuje bardzo szczerymi tekstami i ogromną różnorodnością muzyczną. Jak mówi artystka „Pisanie i śpiewanie piosenek jest najlepszą terapią i najpiękniejszym sposobem na zapamiętanie swoich emocji, to trochę jak z zapachami albo filmami, przypominają o uczuciach. Słuchacz przegląda się w piosence i w zależność od etapu życia utożsamia się z nią”. „Renesoul” powstawał dwa lata, Paulina tworzyła projekty w kilku mieszkaniach, zakochana, ze złamanym sercem, z wielkim brzuchem, z dzieckiem na kolanach, w udanym związku. Połowa materiału to piosenki polskojęzyczne, druga to utwory po angielsku. Płytę otwiera intro słowami „I am not what you expected, even what you hated” i mocnym, punkowym wręcz brzmieniem, swobodną zabawą stylami i słowem. „Renesoul” jest podróżą po umyśle kobiety poszukującej integralności, jest renesansową suknią księżniczki pod dresiarską bluzą.

Więcej informacji na:

http://www.myspace.com/paulinaprzybysz

http://www.myspace.com/cafekultura

Wstęp: 15 pln
Penguin Records

ul. Kwiatowa 45
05-091 Ząbki

http://www.penguinrecords.eu
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją