dzisiaj jest czwartek, 26 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Wiosna przyjdzie szybciej niż myślisz...
 Wiosna przyjdzie szybciej niż myślisz...


Najczęściej czytane
Wiosna przyjdzie szybciej niż myślisz...

opublikowany: środa, 30 listopad 2011 / źródło: Libet S.A.

Gdy za oknem coraz bardziej szaro i ponuro, a dni coraz krótsze, humor może poprawić nie tylko dobra książka lub ciekawy film obejrzany z kubkiem aromatycznej herbaty. To dobry czas na marzenia o tym, jak wiosną będzie wyglądał nasz ogród…

Późna jesień i zima jest doskonałą porą na zastanowienie się, co chcielibyśmy zmienić w ogrodzie, jakie posadzić rośliny oraz jak zagospodarować miejsca, w których podczas ciepłych dni spędzamy szczególnie dużo czasu.

 Pora roku sprzyja planowaniu tego, jak chcemy, aby wyglądała przestrzeń wokół naszego domu - mówi Małgorzata Gral, inżynier architektury krajobrazu, projektant w firmie Libet. - Zwykle mamy na to różne ciekawe pomysły, jednak czasem po prostu nie wiemy, jak je zrealizować. Dobrym rozwiązaniem może okazać się konsultacja z projektantem zieleni. Z pewnością w miesiącach jesienno-zimowych znajdzie on dla nas więcej czasu, a my będziemy mogli spokojnie zastanowić się nad tym, co nam się naprawdę podoba.

Z salonu na taras
Planując ogrodowe aranżacje, koniecznie trzeba pomyśleć o nawierzchni alejek i tarasu.

 Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jaki nadać im charakter - twierdzi Małgorzata Gral. - Dobrze jest tak zaprojektować ogród, aby współgrał on z wnętrzem domu, który otacza.

Dlatego projektując na przykład taras, najlepiej przyjrzeć się temu, jak wygląda salon, z którego dobrze go widać i urządzić go w jak najbardziej podobnym stylu. Najlepiej, gdy jego nawierzchnia będzie miała zbliżoną kolorystykę i nawierzchnię do tego, co znajduje się wewnątrz. Daje to naprawdę wspaniały efekt.

 Doskonale przekonałam się kiedyś o tym, projektując dla klientki nawierzchnię tarasową. Podłoga w bezpośrednio sąsiadującym pokoju była wykonana z subtelnego drewna brzozowego. Na taras wybrałam więc płyty Venetia Libetu. Efekt oczarował nie tylko moją klientkę. Wyszło wspaniale. Dlatego warto wziąć tę spójność pod uwagę.

Gdy pogoda nie zachwyca, warto też zastanowić się nad efektownym oświetleniem posesji. Dzięki niemu można jej nadać wyjątkową atmosferę i sprawić, że również po zachodzie słońca dom i jego otoczenie będą pełne wyjątkowego uroku.

By zakwitły wiosną…
Jednak nawet późną jesienią, planowanie to nie wszystko, co możemy zrobić dla swojej posesji.

 To dobry czas również na to, aby zadbać o rośliny - uważa Małgorzata Gral. - Właśnie teraz jest doskonały moment na przycinanie drzew i krzewów. To jeden z podstawowych zabiegów, które każdy ogrodnik musi wykonać od czasu do czasu, gdyż większość gatunków wymaga tego do dobrego wzrostu, kwitnienia czy owocowania. Nie można tego robić w czasie upałów, dlatego właśnie teraz jest na to odpowiednia pora.

Aby w kwietniu ogród rozkwitł wieloma barwami i roznosił woń wiosennych kwiatów, późną jesienią warto posadzić rośliny cebulowe, m.in. tulipany, narcyzy lub krokusy. Możemy być pewni, że cebulkom nie zaszkodzi nawet dość duży mróz, a wiosną te kolorowe kwiaty z pewnością dodadzą naszemu ogrodowi dużo uroku.

Dobrym przedzimowym pomysłem jest również przygotowanie ziemi do nasadzeń, jak również zwykłe podwórkowe porządki. Jeśli zajmiemy się nimi teraz, po stopieniu się ostatnich śniegów z pewnością nie przytłoczy nas nawał ogrodowych obowiązków. Wówczas jedynie z większą ochotą ruszymy do prac pielęgnacyjnych, które pozwolą nam stworzyć piękną i zadbaną przestrzeń wokół naszego domu, gdzie chętnie będziemy wypoczywać podczas wiosennych i letnich dni, za którymi teraz tak bardzo tęsknimy.Libet S.A.
Libet S.A.

ul. Powstańców Śl. 5
Wrocław
tel. (071) 33 51 101
fax: (071) 33 51 100

http://www.libet.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
nota bene PR


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją