dzisiaj jest piątek, 20 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Wolf System buduje biogazownię rolniczą w Rzeczycach
 Wolf System buduje biogazownię rolniczą w Rzeczycach


Najczęściej czytane
Wolf System buduje biogazownię rolniczą w Rzeczycach

opublikowany: czwartek, 1 grudzień 2011 / źródło: Wolf System Sp. z o.o.

W ostatnich dniach firma Wolf System rozpoczęła budowę kolejnej biogazownii rolniczej na Śląsku. Inwestycja realizowana jest w Rzeczycach w gminie Rudziniec. Budowa potrwa około 12 miesięcy.

Przeczytaj także
Budownictwo wysoko energooszczędne się opłaca

Trzy kolejne biogazownie rolnicze ze zbiornikami firmy Wolf System

Jaką konstrukcję dachu wybrać do domu prefabrykowanego?

Wolf System zbudował zbiorniki dla biogazowni rolniczej w Przemysławiu

Jak wybrać projekt domu?

Formalności przy budowie domu

Monolityczne zbiorniki żelbetowe Wolf System dla Zakładowej Oczyszczalni Ścieków w Golczewie

Budowa biogazowni rolniczej z firmą Wolf SystemBudowa biogazowni rolniczej z firmą Wolf System

Żelbetowe zbiorniki firmy Wolf System – niezawodne w składowaniu materiałów płynnych i sypkich

Technologia prefabrykatów Wolf System w budownictwie biurowymTechnologia prefabrykatów Wolf System w budownictwie biurowym

Rusza budowa domu modelowego Wolf SystemRusza budowa domu modelowego Wolf System

Ściany prefabrykowane - alternatywa dla technologii tradycyjnej, murowanej

Dobry projekt – dobra inwestycjaDobry projekt – dobra inwestycja

Bungalow Classic od Wolf System – stylowy i funkcjonalny dom energooszczędnyBungalow Classic od Wolf System – stylowy i funkcjonalny dom energooszczędny

Dlaczego warto wybrać budownictwo prefabrykowane?Dlaczego warto wybrać budownictwo prefabrykowane?


Infrastrukturę biogazowni w Rzeczycach przygotuje śląska firma Wolf System, która brała również udział w budowie instalacji w Kostkowicach.

Nowo powstająca biogazownia rolnicza w Rzeczycach to druga, po zakładzie w Kostkowicach, realizacja tego typu w województwie śląskim. Inwestorem instalacji jest spółka Polskie Biogazownie „Energy Rzeczyce”. Budowa rozpoczęła się pod koniec listopada 2011, jej zakończenie zaplanowane jest na wrzesień przyszłego roku. Jednak, jak przekonuje inwestor, termin ten może ulec przesunięciu ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Zakład w Rzeczycach docelowo osiągnie moc na poziomie 1 lub 2 MW. W skład instalacji wejdzie 5 zbiorników żelbetowych do przechowywania substratu i przeznaczonych do fermentacji, które wybuduje śląska firma Wolf System.
„W tym roku to już 4 budowa biogazowni rolniczej realizowana przez Wolf System i kolejna tego typu instalacja na Śląsku. Sieć biogazowni w naszym kraju nie jest mocno rozbudowana, dlatego też cieszy mnie kolejny tego typu zakład powstający tym razem w rejonie śląskim” – mówi Rajmund Reichel, Dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System.
Infrastruktura biogazowni w Rzeczycach będzie składać się z dwóch agregatów kogeneracyjnych, pozwalających na spalanie biogazu i produkcję energii elektrycznej oraz cieplnej. Głównym substratem stanowiącym wkład do komór fermentacyjnych będzie kiszonka zielona z kukurydzy, a także roślinne oleje odpadowe, młóto browarniane oraz gnojowica dostarczaną z sąsiadującej z instalacją fermy. Z kolei uzyskany w procesie fermentacji nawóz będzie wywożony na pola uprawne.

Kolejne biogazownie na mapie Polski przyczyniają się do produkcji zielonej energii bez szkodliwych zanieczyszczeń pyłowo-gazowych, powstających w elektrociepłowniach opalanych węglem. Dlatego tak ważne jest, aby zakłady podobne jak ten powstający w Rzeczycach, w efekcie zbudowały stabilną sieć wytwarzającą ekologiczny prąd oraz energię cieplną. Warto zaznaczyć, że w Polsce ilość biomasy nadającej się do produkcji biogazu jest porównywana z tą w krajach zachodnich, jednak jej wykorzystanie jest wciąż mało efektywne.

Wolf System Sp. z o.o.
ul. Budowlana 17
41–100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 60-53-700
www.wolfsystem.plWolf System Sp. z o.o.
Wolf System Sp. z o.o.

ul. Budowlana 17
41–100 Siemianowice Śląskie
tel. (32) 60 53 700

http://www.wolfsystem.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
GutPR


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją