dzisiaj jest piątek, 27 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Armstrong Green Buildings Award - konkurs dla studentów architektury
 Armstrong Green Buildings Award - konkurs dla studentów architektury


Najczęściej czytane
Armstrong Green Buildings Award - konkurs dla studentów architektury

opublikowany: środa, 20 luty 2013 / źródło: Armstrong Building Products

Firma Armstrong, światowy lider w projektowaniu i produkcji sufitów podwieszanych, ogłasza międzynarodowy konkurs dla studentów architektury pod hasłem zielonego budownictwa

Konkurs Armstrong Green Buildings Award, organizowany wraz z największym, europejskim portalem internetowym poświęconym architekturze - Archi-Europe.com, skierowany jest do studentów architektury z całego świata. Głównym tematem konkursu jest zielone budownictwo. Projekty, wykorzystujące ekologiczne rozwiązania marki Armstrong (m.in. mineralne płyty i panele sufitowe, sufity metalowe, panele ścienne i przepierzenia oraz konstrukcje nośne i profile), uczestnicy mogą przygotowywać w czterech kategoriach: oszczędność energii, zarządzanie odpadami, zarządzanie zasobami i jakość powietrza wewnętrznego.

Architekci bądźcie eko!
Zielone budownictwo staje się coraz bardziej dominującym trendem w światowej architekturze. Kluczowym elementem współczesnych projektów musi być zatem stosowanie rozwiązań i materiałów, które są przyjazne dla środowiska i wykorzystują zasoby pochodzące z recyclingu, ale w praktyce także umożliwiają m.in. efektywne oszczędzanie energii, zarządzanie zasobami czy odpadami.
– Powołując do życia przedsięwzięcie, jakim jest Armstrong Green Buildings Award, chcemy dać szansę młodym adeptom architektury, by wypowiedzieli się na temat współczesnego, zrównoważonego budownictwa własnymi słowami, a raczej projektami. Chcemy poznać ich pomysły oraz sposób myślenia. W końcu to oni będą kiedyś projektować i budować otaczającą nas rzeczywistość – mówi Sylwia Rudnicka z firmy Armstrong.

Szczegóły konkursu
Prace konkursowe można zgłaszać od 4 lutego 2013 r. do 7 października 2013 r., po zalogowaniu się na stronie internetowej: www.armstrong-green-building.org, na której znajduje się również szczegółowy regulamin. W przedsięwzięciu można brać udział zarówno indywidualnie, jak i w grupach, nie ma również ograniczeń w ilości zgłoszonych koncepcji. Nadesłane projekty muszą jednak spełniać podstawowe kryterium – nie mogą być wcześniej zrealizowane. – Zwycięzcy w każdej z czterech kategorii będą wyłonieni przez specjalnie powołane jury. Laureatów pierwszej edycji Armstrong Green Buildings Award zaprosimy na jedne z największych i najbardziej prestiżowych w Europie targi BATIMAT w Paryżu, gdzie wręczone będą statuetki oraz zaprezentowane najlepsze projekty konkursowe – wyjaśnia Sylwia Rudnicka.

Zapraszamy wszystkich chętnych studentów architektury do wzięcia udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: www.armstrong-green-building.org .
Więcej na temat polityki proekologicznej oraz rozwiązań dedykowanych zrównoważonemu budownictwu firmy Armstrong można znaleźć pod adresem: www.armstrong.pl/commclgeu/eu1/pl/pl/srodowisko_polityka_inicjatywy.html .Armstrong Building Products
Armstrong Building Products

ul. Domaniewska 37
02-672 Warszawa
tel. (022) 337 86 10

http://www.armstrong.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Yasna Communications Sp. z o.o.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją