dzisiaj jest wtorek, 20 marzec 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


e-food: E-skaner kodów
 e-food: E-skaner kodów


Najczęściej czytane
e-food: E-skaner kodów

opublikowany: czwartek, 6 czerwiec 2013 / źródło: Me & My Friends

Wbrew pozorom, świadomy wybór zdrowych produktów spożywczych to bardzo łatwa czynność. Najnowsze technologie pozwalają już na przykład na zeskanowanie kodu prosto ze sklepowej półki i odszyfrowanie wszystkich informacji na temat jego składu.

Lektura etykiet produktów spożywczych bywa nierzadko trudna, niezrozumiała i skomplikowana. Potwierdza to duży odsetek Polaków, którzy po prostu z tego rezygnują. Jak się okazuje, w tym procesie nieoceniony może okazać się… smartfon. Za sprawą nowatorskiej aplikacji e-food zwykły telefon komórkowy staje się mobilną bazą wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Narzędzie, które do tej pory dostarczało szczegółowych informacji na temat substancji „E” dodawanych do żywności, zostało właśnie wyposażone w nową funkcjonalność: skaner kodów kreskowych. – Wdrożenie takiego rozwiązania stanowi naturalną odpowiedź na potrzeby osób, świadomie wybierających to, co jedzą. Wpisywanie składów kilku produktów może być czasochłonne, dlatego aplikacja e-food została wyposażona w skaner, który natychmiast dostarcza użytkownikom poszukiwanej odpowiedzi – wyjaśnia Bogumił Jankiewicz, pomysłodawca projektu.

W bazie danych aplikacji uwzględniono tysiące najpopularniejszych produktów spożywczych, dostępnych na polskim rynku. Skład każdego z nich wyświetlany jest na ekranie telefonu zaraz po przeskanowaniu kodu kreskowego. Tym samym użytkownik otrzymuje informację, czy i jakie szkodliwe dla zdrowia składniki, zawiera wybrany produkt. Korzystanie z wersji pozbawionej bannerów reklamowych to koszt 0,89 €.

Aplikacja dostępna jest na:

App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/e-food/id598909753?mt=8

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.moveapp.efoodMe & My Friends

ul. Tęczowa 7
53-601 Wrocław
tel. 500 388 727

http://www.mamf.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją