dzisiaj jest czwartek, 26 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Tysiące Mikołajów na nowym moście

opublikowany: wtorek, 3 grudzień 2013 / źródło: Urząd Miasta Torunia

Morze czerwonych czapek z białym futrem i wielkie wory z prezentami – w weekend 7-8 grudnia 2013 r. w Toruniu pojawi się chyba największa na święcie armia Świętych Mikołajów.

8 grudnia prawie 5-tysięczna grupa w charakterystycznych czerwonych czapkach wystartuje w półmaratonie! Trasa będzie wiodła przez nowy most drogowy na Wiśle!
Półmaraton Świętych Mikołajów to już w Toruniu tradycja. W tym roku biegacze staną na starcie charytatywnej imprezy już po raz jedenasty.

Start 8 grudnia, w niedzielę, o godz. 11.00 na nowo wybudowanym moście drogowym w Toruniu. To prawdziwa gratka zarówno dla biegaczy, jak i wspaniałej, nowej budowli. Nie codziennie bowiem jest okazja, by przebiec się po jezdni mostu, czego z założenia zwykle robić nie wolno. Nie codziennie także maratończycy mają okazję biegać po asfalcie lanym według najnowocześniejszych szwajcarskich receptur i przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Z kolei most – choć najwspanialszy – nie co dzień gości tylu Świętych Mikołajów.

Trasa biegu liczy 21,1km. Meta - na stadionie MOSIR przy ul. Bema 23/29. Dochód jest przeznaczony na paczki dla dzieci z domów dziecka. Do organizatora biegu - Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Maraton Toruński – dotarły już listy z dziecięcymi świątecznymi marzeniami. Autorami są podopieczni Domu Dziecka Nr 2 w Toruniu.

Półmaraton Świętych Mikołajów co roku cieszy się dużą popularnością. Zgłaszają się biegacze z najodleglejszych krańców Polski: Krakowa, Katowic, Rzeszowa czy Zgorzelca, ale są też uczestnicy z zagranicy: Niemiec, Czech i Słowacji.

Warto dodać, że w tym roku przy okazji półmaratonu, w czasie rozgrzewki, będzie bity rekord Guinnesa. Polegać będzie na tym, że w czasie rozgrzewki wszyscy zawodnicy zgromadzeni w jednym miejscu przed startem, przez jedną minutę będą robić tzw."pajacyki".

Dotychczasowy rekord padł w Japonii i wzięły w nim udział 1254 osoby. Mamy więc szansę pobić ich wynik, gdyż na liście startowej jest już grubo ponad trzy tysiące osób. A będzie więcej!
Zapraszamy do Torunia!Urząd Miasta Torunia

Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

http://www.torun.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją