dzisiaj jest czwartek, 26 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Camping Tramp wyróżniony

opublikowany: piątek, 13 grudzień 2013 / źródło: Urząd Miasta Torunia

Polska Federacja Campingu i Caravaningu wyróżniła Camping „Tramp" w Toruniu w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy camping w Polsce „Mister Camping 2013".

Jako laureat konkursu camping Tramp w Toruniu będzie rekomendowany i promowany przez Polską Federację Campingu i Caravaningu w wydawnictwach PFCC takich jak „Polska Mapa Campingów" i „Campingi w Polsce" oraz na stronie internetowej federacji www.pfcc.eu prowadzonej w 16 wersjach językowych.

Najlepsze polskie campingi promowane są również przez Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej i na Narodowym Portalu Turystycznym „Odkryj Polskę" prowadzonym w kilkunastu wersjach językowych.

- Polska Federacja Campingu i Caravaningu gratuluje wyniku, jaki osiągnął camping w tegorocznej edycji konkursu i życzy utrzymania tej pozycji w następnych latach – pisze prezes Polskiej Federacja Campingu i Caravaningu Michał Szeftel.

W konkursie „Mister Camping" udział biorą wszystkie campingi zrzeszone w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu. Konkurs organizowany jest rokrocznie od 49 lat przez Polską Federacją Campingu i Caravaningu we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną. O wynikach konkursu decyduje jury składające się z przedstawicieli Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz dziennikarzy.

W ramach konkursu oceniane są m. in. zagospodarowanie i wyposażenie oraz stan techniczny campingu, jego czystość i estetyka, oferowany produkt turystyczny, usługi świadczone na campingu, a także profesjonalizm i jakość obsługi turystów. Przy dokonywaniu oceny campingu uwzględniane są także opinie turystów krajowych i zagranicznych oraz opinie o campingu publikowane w mediach.

Warto wiedzieć, że Camping „Tramp” to kompleks należący do bazy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieści się nad Wisłą, zaledwie kilkaset metrów od dworca kolejowego Toruń Główny i około kilometra od starówki. Od wielu lat cieszył się popularnością wśród turystów z Polski i zagranicy. Szczególnie upodobali go sobie miłośnicy karawaningu. By podnieść jakość usług, miasto przeprowadziło kompleksowy remont obiektu.

Prace trwały od września 2012 r. do końca kwietnia 2013 roku. Stary pawilon hotelowo-restauracyjny został zburzony do fundamentów i postawiono nowy. Kompleksowy remont przeszły także stare domki kempingowe, a pięć nowych wybudowano od podstaw. W terenowej kuchni zmieniło się praktycznie wszystko: są nowe przyłącza wody i sieci sanitarnej, dach i stanowiska kuchenne. Wybudowano też nowy magazyn, boisko, plac zabaw, drogi wewnętrzne i parkingi.

Po remoncie "Tramp" dysponuje 62 miejscami noclegowymi w 15 kompleksowo wyremontowanych domkach, 20 miejscami w pięciu nowych domkach, co daje łącznie 82 miejsca oraz 38 miejscami w pokojach 2 i 3-osobowych w pawilonie. Ponadto na polu namiotowym może stanąć 120 namiotów i 90 przyczep. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Modernizacja kosztowała ok. 4 mln zł. Połowę udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Drugie tyle wygospodarowało miasto.Urząd Miasta Torunia

Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

http://www.torun.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją